Радикални мерки на „Герена“! Искат главата на Стоичков

0
-
-

„Левски“ да поиска оставката на шефа на съдийската комисия Костадин Стоичков. Това обмисля ръководството на „сините“ след загубата с 0:1 от „Лудогорец“, съобщава „България днес“.

Воденият от доскорошния си капитан Живко Миланов тим от „Герена“ допусна единствения гол в срещата в 84-ата минута. Двубоят ще се запомни със скандално вдигната засада на нападателя на „Левски“ Здравко Димитров. В края на първото полувреме при резултат 0:0 той изскочи сам срещу Пламен Илиев, но страничният рефер Димитър Стоилов размаха флага. Димитров няма как да е в засада, при положение че излиза зад централната линия на терена. Освен това на повторенията се вижда, че бранител на „Лудогорец“ го покрива.

Славиша идва за подпис с Левски! Повторният дебют май ще е срещу… ЦСКА-София

Още на почивката „сините“ са гледали ситуацията и са били бесни. Мажоритарният собственик Наско Сираков напусна стадиона в Разград, без да коментира, но видимо бе ядосан. Още повече че „сините“‘ вече няколко пъти през сезона се оплакаха от съдийски грешки в техен ущърб. Заедно с останалите шефове на „Левски“, той е обсъждал искането на оставката на Стоичков.

Сираков веднъж вече поиска махането на шефа на съдиите.

„Изчаках и си мислех, че нещата не са тенденциозни и случайни – заяви тогава той. – Но с всеки изминал мач се убеждавам, че това са едни абсолютни негодници. А най-голям от тях е този, който сега изпълнява ролята шеф на съдиите. Този абсолютен негодник трябва незабавно да се махне от тази длъжност. Този абсолютен негодник по най-бързия начин трябва да изчезне от футбола…“, каза Сираков пред БНТ. Заради това свое изказване Сираков бе глобен от БФС с 5000 лв. за обида.

От Етър разкриха дали Левски иска Боруков

Бившият рефер и член на Съдийската комисия Детелин Баялцалиев определи засадата като „срам“.

„Тази засада показва СТРАХ! И срам за асистент-съдията…“, обяви той.

Капитанът на „Левски“ Николай Михайлов също коментира.

„Мачът беше за чист хикс въпреки несъществуващата засада, която ни вдигнаха – заяви вратарят. – „Лудогорец“ няма нужда от съдийска грешка или подкрепа на съдиите. Всички видяхме, че Здравко Димитров е зад средата на терена. Смешно е, несериозно е.“