ПСЖ започна с класика, публиката грабна Неймар(ВИДЕО)

0
-
-

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен започна новия сезон в Лига 1 с убедителна домакинска победа с 3:0 над Ним. Парижани не бяха затруднени особено от съперника си и стигнаха до победата с голове на Единсон Кавани от дузпа, Килиан Мбапе и Анхел Ди Мария.Резултатът беше открит от Кавани в 24-тата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на бранител на гостите. В 56-тата минута Мбапе удвои преднината на домакините, а крайното 3:0 бе оформено от Анхел Ди Мария в 69-ата минута след подаване на Мбапе.С успеха Пари Сен Жермен излезе начело в класирането с еднаква голова разлика с Лион, който в петък победи с 3:0 Монако.Мбапе има вече 21 гола в Лига 1 през календарната година – изравнено най-добро постижение в първенствата от топ с Лионел Меси.По всичко личи, че дните на Неймар в Пари Сен Жермен са преброени. Бразилецът не крие желанието си да напусне френския гранд и да се завърне в Испания, а с цялостното си отношение към клуба настрои срещу себе си и феновете. Снощи, по време на мача от 1-ия кръг в Лига 1 срещу Ним (3:0), публиката на “Парк де Пренс” ясно показа, че не иска Неймар в отбора. Камерите уловиха няколко големи транспаранта с послания към звездата. Един от тях гласеше: “Неймар, махай се!”. Имаше и откровени обиди, свързани с личния живот на нападателя и конкретно случката отпреди няколко месеца с обвинилата го в изнасилване Нажила Триндаде.
Неймар стана трън в очите на ултрасите на ПСЖ не само защото иска да си тръгне, но и заради свое скорошно изказване, че един от най-хубавите моменти в кариерата му е победата с 6:1 над френския тим с екипа на Барселона.