ПСЖ обърна Лудогорец (ВИДЕО)

0

Лудогорец допусна загуба във втория си мач от груповата фаза на Шампионска лига. Родният шампион поведе в резултата, но допусна да бъде обърнат. В крайна сметка французите спечелиха с 3:1. Възпитаниците на Георги Дерменджиев пък пропуснаха дузпа при 1:2, като от бялата точка Козмин Моци не бе прецизен и ударът му бе отразен от вратаря на гостите. Двубоят се проведе на националния стадион „Васил Левски“.

В самото начало на срещата Мисиджан отправи изстрел, но вратарят на ПСЖ спаси. Французите отговориха с опасен удар на Кавани, който обаче мина над напречната греда .Абел Анисе също прати топката над вратата. В 16-ата минута Натанаел вдигна на крака публиката на стадиона. Той изпълни прецизно фаул, като не остави никакви шансове на Ареола – 1:0 за Лудогорец. Ди Мария пробва да възстанови равенството, но шутът му не затрудни Владислав Стоянов. Мисиджан пък засече с глава центриране на Вандерсон, но в ръцете на вратаря. Лукас Моура стреля силно, но до дясната греда. Тиаго Силва можеше да се разпише в 31-ата минута, след като засече центриране от ъглов, но не намери очертанията на вратата. В 39-ата минута пък гостите имаха претенции за дузпа, за нарушение срещу Кавани. Главният арбитър, обаче не отсъди такава. 120 секунди по-късно ПСЖ стигна до изравняване. Марко Верати изведе Блез Матюиди сам срещу родния страж и последният безпроблемно прати топката в мрежата на Стоянов за 1:1.

Втората част започна с натиск на парижани. За кратко време Кавани и Ди Мария отправиха удари по посока вратата на Стоянов, но неточни. Вратарят на Лудогорец също така трябваше да се намесва решително след изстрел на Ди Мария. В 53-ата минута домакините претендираха за дузпа, но и в този случай съдията остана безмълвен. 3 минути по-късно ПСЖ стигна до пълен обрат. Ди Мария центрира от фаул в наказателното поле, а Едисон Кавани засече с глава за 1:2. Разградчани можеха да изравнят светкавично, след като в 58-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Тиаго Мота фаулира Марселиньо в наказателното поле на ПСЖ, за което арбитърът отсъди 11-метров наказателен удар. Ударът от бялата точка на Козмин Моци, обаче бе отразен от Ареола. „Орлите“ платиха скъпо за пропуска си, след като секунди по-късно инкасираха трето попадение. Моура подаде от аутлинията към Кавани, който с изключително точен удар прати топката в горния ляв ъгъл за 1:3. Матюиди можеше окончателно да сложи точка на спора, но пропусна сам срещу Стоянов.

Състав на Лудогорец: Стоянов, Минев, Моци, Паломино, Натанаел, Дяков, Анисе, Мисиджан (73′ – Лукоки), Марселиньо, Вандерсон (87′ – Кешеру), Кафу

Състав на ПСЖ: Ареола, Силва, Маркиньос, Верати (80′ – Криховяк), Лукас, Мота, Кавани (90′- Огюстен), Ди Мария (87′ – Иконе), Матюиди, Максуел, Орие

Снимка: UEFA.com