sasha ilich
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София не успя да победи „братовчедите“ от Бистрица и почти сигурно ще изтърве титлата, освен ако в Разград не стане чудо. В 12-та минута на продълженията Турицов изтърва дузпа, което направи драмата пълна.Мачът днес беше нервен , с много напрежение и без някакви футболни достойнства.

Изненадващо домакините не успяха да наложат натиск в началото на срещата. В 8-ата минута Бусато излезе неразчетено и остави вратата си празна при подаване от центъра на терена към Колев, но таранът не отклони топката с глава за късмет на стража.

ЦСКА – София отговори с опасен шут на Хайнц в 17-ата минута. Халфът получи подаване от Гарсес и стреля по земя от 18 метра, но покрай дясната греда.

ЦСКА направи нов много голям пропуск в 37-ата минута, когато Иван Турицов подаде на Джонатан Линдсет, който бе на отлична позиция в наказателното поле на гостите, но ударът му бе изключително неточен в аут.

ЦСКА поведе с 1:0 в 40-ата минута. След изпълнение на тъч Тибо Вион изпрати топката в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Симеон Петров се извиси над всички и изчисти топката, но право в краката на Енес Махмутович, който стреля от дъгата на наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Генадий Ганев.

Иван Турицов центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948 в 44-ата минута. Маурисио Гарсез се измъкна от опеката на Ангел Грънчов и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Генадий Ганев.

ЦСКА 1948 изравни резултата в 45-ата минута. Педриньо финтира Енес Махмутович, след което отправи диагонален удар от около 23 метра, Густаво Бусато не се намеси никак убедително, а топката влетя във вратата му.

Тобиас Хайнц стреля от пряк свободен удар в 52-ата минута, а топката срещна напречната греда на вратата на Генадий Ганев.

Юрген Матей получи контузия и бе сменен принудително от Мено Кох в 60-ата минута.

В 86-ата минута човек от екипа, който се грижи за носилката бе уцелен с бутилка в гърба. По посока на скамейката на ЦСКА 1948 полетяха множество предмети, тъй като гостите забавиха трите смени, които направиха.

Минута по-късно последва остро центриране в наказателното поле на ЦСКА 1948, Генадий Ганев не бе убедителен и топката премина над него, но Бисмарк Чарлс също остана под топката и не успя да я засече, а тя излезе в аут.

Минутите вървяха, а на терена не се променяше нищо. Домакините натискаха, но всичко бе хаотично и стихийно. Драмата дойде в продълженията. Тогава Турицов изпусна дузпа, която можеше да бъде решителна за изхода от първенството.   Така срещата завърши наравно. а армейските мечти за титла вече избледняват.