Пропадането на Ботев продължава! Черно море би, получи 2 дузпи за минута (ВИДЕО)

0
-
-

Черно море победи като домакин Ботев (Пд). В мач от Х кръг на efbet Лига, воденият от Илиан Илиев отбор се наложи с 2:0.

В 19-ата минута Ботев по чудо не поведе. След пас отляво, Антонио Вутов засече отблизо, но Митрович с изумителен рефлекс изби с една ръка. Нападателят на гостите бе напът да направи добавка, но Стефан Станчев изби пред крака му.

В 25-ата минута Еберт Кардосо бе изведен сам срещу вратаря. Митрович обаче излезе, скъси му ъгъла и в крайна сметка успя да спаси.

В 42-ата минута Цветомир Панов падна в наказателното поле на Ботев, след единоборство с Лъчезар Балтанов. Главният съдия обаче прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

Втората част започна ударно за Черно море. В 49-ата минута Родриго Енрике изведе Исмаил Иса сам срещу вратаря. Нападателят на варненци пък без проблеми насочи прати топката в мрежата за 1:0.

В 58-ата минута Ботев можеше да изравни. Филипов центрира отдясно, Виана засече от отлична позиция с глава, но слабо и право във вратаря.

В ответната атака пък Черно море по чудо не удвои аванса си. След грубо неразбирателство в защитата на Ботев, Мартин Минчев се озова сам срещу Аргилашки. Ударът му малко пред границата на вратарското поле обаче бе отразен.

В 63-ата минута Вутов фаулира в наказателното поле Родриго и главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението на наказателния удар се нагърби потърпевшият, но ударът му бе спасен с една ръка от Аргилашки.

60 секунди след пропуска, Станислав Тодоров отсъди втора дузпа за домакините, този път за нарушение на вратаря срещу Даниел Димов. Този път Мартин Минчев се нае да стреля от 11-те метра и бе точен за 2:0.

Скоро след попадението Ндонгала можеше да сложи точка на спора, след като остана очи в очи с вратаря. Аргилашки обаче спаси.