Прогрес! След сериозно опълчение взехме точка от гостуването на Грузия

0
Снимка: bfunion.bg

България взе точка от четвъртия си мач от Лига на нациите. Под ръководството на временния селекционер Георги Иванов, „трикольорите“ завършиха наравно при гостуването си на Грузия – 0:0. Така поне не се повтори срамната загуба от този съперник с 2:5 в Разград, а и не „надградихме“ над унизителното 1:1 при гостуването на Гибралтар.

Двубоят започна с натиск на домакините и така продължи през цялото първо полувреме – с пълно тяхно превъзходство. До по-сериозни положения пред вратата на Михайлов обаче така и не се стигна. От своя страна българите разчитаха на контраатаки, но и те не сътвориха нищо запомнящо се. Така първите 45 минути завършиха без точен удар в нито една от двете врати.

Най-хубавият момент през това полувреме бе в 8-ата минута. Феновете на домакините аплодираха бурно пострадалия в катастрофа Тодор Неделев. Халфът на Ботев (Пд) играе именно с №8 за клубния си отбор и за България.

Втората част продължи да се води под тоталната диктовка на Грузия. В 56-ата минута Хвича Кварацхелия проби мощно отляво и даде успореден пас към Джордж Микаутадзе. Последният засече от ъгъла на вратарското поле, но покрай дясната греда.

В 62-ата минута домакините на два пъти в рамките на 5 секунди по чудо не поведоха. Първо Хвича Кварацхелия излезе сам срещу Михайлов и технично копна над него. Гълъбов обаче притича и изби току пред голлинията. Последва центриране, засечено с глава от футболист на домакините от границата на вратарското поле. Михайлов обаче с фантастична намеса отрази от самата голлиния.

В 73-ата минута Мартин Минчев проби отляво и шутира от дистанция, без обаче да успее да затрудни Джоджи Лория.