Продължения, безумни грешки на Англия и ВАР пратиха Холандия на финала (ВИДЕО)

0
holandiq angliq

Холандия се класира за финала в турнира Лига на нациите, след победа с 3:1 над Англия. Двубоят излъчи своя победител след 120 минути игра, като в редовното време резултатът бе 1:1. На финала „мореплавателите“ ще се изправят срещу Португалия, която вчера победи с 3:1 Швейцария, с 3 гола на Кристиано Роналдо.

8-ата минута Бергвайн стреля от границата на наказателното поле, но във вратаря.

Англия поведе след половин час игра. Де Лихт сгреши, позволи топката да бъде взета от Маркъс Рашфорд, след което го фаулира в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. От бялата точка Рашфорд бе точен за 0:1.

В 34-ата минута Бабел нанесе хубав удар по диагонала, но Пикфорд спаси.

В 42-ата минута Фабиан Делф стреля от границата на наказателното, като този път Яспер Силесен показа класа и отрази.

В даденото продължение Де Лихт засече с глава центриране от корнер, но неточно.

В 54-ата минута Джейдън Санчо направи страхотен пропуск, като от близко засече с глава центриране в наказателното поле, но прави във вратаря.

В ответната атака Депай стреля от дистанция, но Пикфорд изби.

В 73-ата минута „лалетата“ изравниха. След центриране от корнер, Де Лихт засече неспасяемо с глава за 1:1.

В 78-ата минута Бен Чилуел подари топката около точката за изпълнение на дузпа на Ван де Беек, който обаче я прати над вратата.

В 84-ата минута Англия прати за втори път топката в противниковата мрежа. Джеси Лингард бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши. След преглед с ВАР обаче, бе отсъдена засада и попадението не бе признато.

Веднага след това Холандия поиска дузпа за игра с ръка. Отново ВАР влезе в действие, като този път това бе от полза на англичаните и 11-метров наказателен удар не бе отсъден.

В 90-ата минута Хари Кейн стреля до гредата. В даденото продължение Рахим Стърлинг отправи диагонален удар, който обаче профуча на сантиметри над напречната греда.

Холандия осъществи пълен обрат в 97-ата минута. Джон Стоунс сгреши фатално, позволявайки топката да му бъде отнета от Депай. Ударът на последния бе отразен от Пикфорд. Топката обаче се насочи към Куинси Промес. Кайл Уокър опита да се намеси решително, хвърляйки се на шпагат, но вместо това прати топката в собствената си врата за 2:1.

В 114-ата минута Холандия сложи точка на спора, след нова безумна грешка в защитата на Англия. Баркли опита да върне към вратаря си, ала вместо това изведе Депай. Последният пусна на празна врата към Куинси Промес, който не сгреши за 3:1.