Приказката за Умарбаев и Таджикистан приключи – отпаднаха на 1/4-финал за купата на Азия (ВИДЕО)

0
tadjikistan iordaniq

Полузащитникът на ЦСКА 1948 Парвиз Умарбаев приключи с участието си в Купата на Азия, провеждаща се в Катар, след като националният му отбор Таджикистан допусна поражение с 0:1 от Йордания в четвъртфинален мач.

Единственото попадение в срещата падна в 65-ата минута на срещата. Тогава Вакдат Канонов прати топката в собствената си врата и с автогола си изхвърли своя тим от надпреварата. Йорданич ще срещне Австралия или Южна Корея на полуфинал.

Парвиз Умарбаев изигра пореден стабилен мач за Таджикистан на турнира. Той записа пълни 90 минути, като се отчете с 84% точност на подаванията (58/69). За целия турнир Умарбаев не пропусна нито един мач и все още игра общо. В тях отбеляза един гол.