Преди половин век Ботев (Вр) гази Черно море с 6:2

0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Любопитни факти от домакинските мачове на Ботев Bp срещу Черно море за първенство, представени от „Тема Спорт“:

Равносметката от последните 10 срещи е: 6 победи за врачани, 1 равенство и 3 успеха за моряците.

Най-често срещаните резултати на двубоите във Враца са: 1:0-6 пъти (4 за домакините и 2 за моряците) и 2:1 – 5 пъти (5 за Ботев).

През първите полувремена са отбелязани 32 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 35 попадения.

За Ботев най-много голове 9 е отбелязал Г. Каменов. С 6 гола С. Ангелов, с 4 са: Евл. Йорданов и Д. Ефремов. За Черно море най-резултатни във Враца са били: с 4 гола – Cm. Богомилов, с 3 – Д. Георгиев и др.

Най-изразителната победа на Ботев срещу Черно море е с 6:2 на 11 септември 1971 година. За ботевци се отличава техният стрелец № 1 за всички времена Георги Каменов, който реализира 4 гола! Това е и най-резултатният мач във Враца между двата тима.

В полза на Ботев са отсъдени 4 дузпи, като 2 са реализирани от Н. Христов и Цв. Данов, а 2 са пропуснати от Ил. Драгомиров и М. Шалдупов. За Черно море не са отсъждани дузпи.

Двама чужденци са вкарвали голове – Жоржиньо и П. Алварес от Черно море.

През октомври двата отбора са играли 4 пъти, като домакините имат 4 победи.

В 12 кръг се е играл един двубой през 1977 година, който приключва 0:0.