ludogorets levski 13
-
-

Ситуацията преди полуфинала-реванш срещу Лудогорец не е лека за Черно море. Но варненци вече са спирали серия на орлите, при това в техния дом. Нещо повече. Те могат да се похвалят, че са първият отбор, побеждавал в Разград, след влизането на Лудогорец в елита през сезон 2011/12.

Двата отбора се срещат на 29 март 2012 година в двубой от 21-вия кръг на А група. Орлите са водени от… Ивайло Петев, а гостите – от Стефан Генов. Малко след като изминава четвърт час, моряците намиpaт пробойна в кораба на домакините и откриват резултата чрез Хермес Паломино – 0:1 в 18-ата минута. 10 минути след началото на второто полувреме варненци удрят отново, този път чрез другия си централен нападател – Мирослав Манолов. Поражението нанася сериозен удар върху шампионските амбиции на Лудогорец, който в крайна сметка стига до титлата след победа в последния кръг над прекия конкурент ЦСКА.

От онзи състав на разградчани в сегашния няма никого. Тогава титуляр е Светослав Дяков, който в момента е част от щаба на Ивайло Петев. От Черно море обаче централният защитник Живко Атанасов е изпитвал радостта от онзи успех преди 11 години. Тогава той е на резервната скамейка, но се появява на терена в 75-ата минута на мястото на Марлон Фернандес. Атанасов успява да помогне на колегите си в отбрана да неутрализират нападателите на Лудогорец. И Черно море да си тръгне от Разград с чиста победа.

През онзи сезон орлите направиха дубъл, а варненци останаха седми. Сега обаче двата тима ще се срещнат и в плейофите. И гостите могат да направят така, че Лудогорец да остане с празни ръце./ „Тема спорт“