Пред погледа на новия си треньор: Нефтохимик удари Септември за първа победа през сезона!

0
-
-

Нефтохимик победи Септември (Симитли) като гост в мач от 14-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра в Благоевград, заради наказание на домакините. „Шейховете“ се наложиха с 2:1, като това бе първи успех за тях през този сезон. Той бе извоюван пред погледа на новия старши треньор на бургазлии – Диян Дончев.

И трите попадения паднаха в заключителните 20 минути на мача. Преди това Китан Василев от фаул нацели гредата от фаул.

Дани Иванов откри резултата в 71-ата минута. Симеон Вешев във втората минута на даденото продължение направи 0:2. 120 секунди по- късно пък  влезлият като резерва Борислав Хазуров оформи крайното 1:2.

След този мач Нефтохимик има 7 точки и заема 15-то място във временното класиране на Втора лига, като е само на 3 точки от спасителното 14-то място, на което се намира Созопол. Следващият мач на Нефтохимик е на 28 ноември, от 14:30 ч., именно срещу „небесносините“.

Септември (Симитли): 1. Тейлър, 77. К. Михайлов, 14. Карадачки, 3. Мунин, 5. Гогов, 27. Петров, 9. Динев, 88. И. Михайлов, 6. Петров, 17. Карапетров, 11. Василев.

Нефтохимик: 1. Рахнев, 92. Ташев, 14. Чанев, 27. Костов, 6. Чахов, 21. Филипов, 22. Цонков, 23. Димов, 20. Иванов, 7. Вешев, 11. Жеков