0
rosen kirilov1
-
-

Етър може да се раздели с треньора Росен Кирилов, ако неубедителните резултати продължат. Болярите пропаднаха на 11-о място с баланс 2-5-5, а вече са допуснали цели 20 гола – поравно с Царско село, а само Витоша е инкасирал повече (29). Тимът нареди 3 загуби, като в последния кръг падна с 0:5 от Локо Пд на „Ивайло“, пише „Тема спорт“. Част от привържениците дори скандираха „Оставка“ към края на мача. А Кирилов беше привикан от ръководството непосредствено след двубоя, за да дава обяснения. Преди това Етър падна с 1:2 от Арда, като игра много дефанзивно, а голът беше вкаран от дузпа. А виолетовите отпаднаха изненадващо и за купата след 1:2 от втородивизионния Ботев Гълъбово. Всичко това покачи напрежението в клуба. Следващият двубой – гостуването на Дунав на 19 октомври, може да се окаже решително за бъдещето на Етър. Не е изключено при загуба от русенци да се стигне до треньорска смяна. След визитата в Русе на болярите пък им предстоят двубои с Левски и ЦСКА-София, така че серията без успех може да стане много дълга. Последната победа беше с 1:0 над Витоша на 23 септември.

Според запознати в ръководството на болярите не са единни в позицията си за треньора. Част от фигурите по високите етажи подкрепят Кирилов и му влизат в положение за лошите резултати поради големия брой контузени. Друга част от управата обаче не одобрява Кирилов за треньор.