Постижение! Младежите ни издрапаха до равен срещу 10 от Косово в 91-ата минута (ВИДЕО)

0
balgariq u21 mladeji
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

Младежкият национален отбор по футбол на България не успя да победи Косово в мач от квалификациите за европейското първенство. На стадион „Александър Шаламанов“ „лъвчетата“ стигнаха само до равенство – 1:1. Воденият от Александър Димитров не успя да стигне до успеха, въпреки че игра 20-ина минути с човек повече, включително даденото 11-минутно продължение на срещата.

Косово поведе още в 8-ата минута. Удар отблизо срещна в наказателното поле ръката на Никола Илиев и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Тахири бе точен за 0:1.

В 49-ата минута Станислав Шопов центрира от фал. Велко Йеленкович засече с глава на ъгъла на вратарското поле, но неточно.

След час игра шут на Туча извън наказателното поле мина покрай лявата греда.

В 66-ата минута родните национали поискаха дузпа за нарушение срещу Сораков в наказателното поле. Такова обаче нямаше и главният съдия правилно подмина ситуацията.

В 80-ата минута Косово остана с човек по-малко. Анди Хоти извърши грубо нарушение срещу Георги Николов, за което получи директен червен картон.

240 секунди преди края на редовното време Стоянов шутира от дистанция, но топката профуча на сантиметри от лявата греда.

България изравни в 1-ата минута на даденото продължение. Мартин Сораков с изстрел от 20-ина метра порази долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.