Последните 4 гола на Марин Петков са винаги за 1:0

0
marin petkov patrik gabriel galchev

Марин Петков има общо 18 гола за Левски във всички турнири. И тук се забелязва интересен факт. Половината му попадения са били откриващите за дадените срещи. Макар и да са падали в различни времеви периоди в тези двубои. Например срещу Шкупи това се случи в продължението на реванша с тима от Северна Македония. А в другите 8 случая Марин е избухвал преди 30-ата минута.

В момента той се намира в серия от 4 мача, в които винаги първи бележи първото попадение. Казахме вече за Шкупи, а след това той наказа Локо Сф в 27-ата минута, но пък Левски стигна само до 2:2 в „Надежда“ в последствие. В гостуването на Пирин му бяха необходими 7 минути, за да бъде в прегръдките на съотборниците си, а с Арда – 9.

Първото му попадение обаче дойде късно в двубоя. Той върна надежда на Левски, че може да направи нещо срещу Славия в дербито за Купата на България през 2021 година, но скоро след това „белите“ стигнаха до втори гол и в крайна сметка спечелиха с 2:1.

В един мач пък отбеляза не само първото, но и второто попадение. Това се случи при победата над Пирин с 3:0 през есента на 2021-а./ „Мач Телеграф“