Последният Царско село занули ЦСКА-София насред „Българска Армия“

1
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София изигра изключително посредствен мач и завърши 0:0 срещу последния в класирането Царско село насред „Българска Армия“ в мач от 23-ия кръг на Първа лига. „Червените“ явно подцениха изключително много двубоя и с това равенство се сбогуваха с всички шампионски амбиции.

Иван Турицов стреля от около 25 метра по диагонал в 21-ата минута, но Хадим Ндиае показа добра реакция и избри в ъглов удар.

Шест минути по-късно Иван Турицов центрира опасно към Жорди Кайседо, но еквадорецът не успя да уцели топката по най-добрия начин и я прати в аут.

В 37-ата минута Николай Николаев не бе убедителен след центриране отдясно на Георги Йомов и бе на път да си отбележи автогол, но Ндиае внимаваше и изби.

Греъм Кери центрира от корнер в 53-ата минута в наказателното поле на Царско село, където Томас Лам стреля с глава, но тя премина встрани от десния стълб на вратата на Ндиае.

Пет минути по-късно Георги Йомов отне топката на границата на наказателното поле на Царско село, навлезе навътре и стреля опасно, но Ндиае отново спаси.

В 62-ата минута Турицов намери Гарсез в наказателното поле, който си спря топката на гърди и пробва акробатичен удар със странична ножица, но стреля в аут.

ЦСКА-София организира добра атака в 77-ата минута, когато топката премина през Вилдсхут и Бисмарк Чарлс, за да стигне до Маурисио Гарсез, който стреля, но над напречната греда в аут.

Четири минути по-късно след центриране от корнер в наказателното на Царско село Карло Мухар стреля с глава, но топката кацна на напречната греда и излезе в аут.

Дълбоко в добавеното време на мача пред Бисмарк Чарлс се откри много добра възможност в наказателното поле на Царско село. Той стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Ндиае.

По този начин Царско село вече има 12 точки и продължава да е на последно място, а ЦСКА-София е втори с 49 точки, като изостава на пет от лидера Лудогорец, който е и с мач по-малко. Разградчани играят срещу Левски в неделя.