Последният провал на Ботев (Пд) за Купата – точно срещу отбор от Втора лига

0

В последните издания Купата на България, Ботев Пловдив е постоянна величина. Канарчетата обаче трябва да имат едно наум при визитата си на Ботев Гълъбово. Защото последния път, в който не достигат до полуфиналите, отпадат именно след издънка срещу втородивизионен отбор, припомня „Тема спорт“. През сезон 2015/16 те се справят лесно със Септември Симитли на 1/16-финалите. В следващата фаза обаче берат голям срам. Канарчетата губят с 0:1 от Созопол. Край морето те получават шамар още в четвъртата минута – Емануил Манев вкарва в мрежата на Виктор Голас. Опитите на пловдивчани да върнат попадението се оказват безплодни и те отпадат безславно от съперник от втория ешелон.

В следващата фаза Созопол загуби гостуването си на автентичното ЦСКА с 0:3. В крайна сметка тимът финишира на четвърто място във Втора лига, а Ботев Пловдив остава седми в елита.