Португалия срази Гана в 5-голово шоу! Роналдо стана първият в световната история, който… (ВИДЕО)

portugaliq gana cristiano ronaldo
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup
-
-

Португалия победи Гана в мач от група „Н“ на Световното първенство в Катар. На „Стадион 974“ в град Доха „мореплавателите“ се наложиха с 3:2.

Първото попадение в срещата бе дело на мегазвездата Кристиано Роналдо. По този начин той стана първият футболист в историята, който се разписва на 5 световни първенства.

В 10-ата минута Кудус подари топката на Португалия. Последва извеждащ пас за Роналдо, който обаче направи нетипична за себе си грешка – пое си лошо и позволи на Ати да излезе напред и да улови.

180 секунди по-късно Роналдо засече с глава центриране от корнер, но покрай вратата.

Малко след като измина половин час игра, Роналдо прати топката в мрежата на Гана. Голът на суперзвездата на световния футбол обаче бе отменен заради пресилено отсъден фал срещу Джику.

В 55-ата Мохамед Кудус стреля опасно извън наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

Португалия поведе в 65-ата минута. Мохамед Салису фаулира Кристиано Роналдо в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безапелационен за 1:0.

Ганач реагира мигновено и в 73-ата минута равенството бе възстановено. Мохамед Кудус получи в наказателното поле и даде успореден пас. Андре Аю пък засече от вратарското поле за 1:1.

Отговорът на Португалия бе още по-бърз. 240 секунди по-късно Бруно Фернандеш даде прекрасен извеждащ пас към Жоао Феликс. Последният, останал сам срещу вратаря, не сгреши за 2:1.

След още 3 минути „мореплавателите“ си осигуриха 2 гола аванс. Рафаел Леао получи на ъгъла на вратарското поле и с прецизен шут по диагонала направи 3:1.

В 89-ата минута Гана върна интригата в мача. След центриране отляво, Осман Букари засече с глава от границата на вратарското поле за 3:2.

В 10-ата минута на даденото продължение Диого Коща бе на път да сътвори уникална глупост. Той улови центриране отляво, изчака малко и остави топката пред себе си, невиждайки че зад него има футболист на Гана. Иняки Уилямс го изненада, отмъкна топката, но преди да стреля в опразнената врата се подхлъзна и позволи кълбото да му бъде отнето.

ПОРТУГАЛИЯ: 22. Диого Коща, 20. Жоао Кансело, 4. Рубен Диаш, 13. Данило Перейра, 5. Рафаел Герейро, 18. Рубен Невеш, 25. Отавио, 10. Бернардо Силва, 8. Бруно Фернандеш, 11. Жоао Феликс, 7. Кристиано Роналдо

Селекционер: Фернандо Сантош

ГАНА: 1. Лоурънс Ати-Зиги,17. Абдул Баба Рахман, 4. Мохамед Салису, 23. Александър Джику, 18. Даниел Амарти, 26. Алиду Сейду, 5. Томас Партей, 21. Салис Абдул Самед, 10. Андре Аю, 20. Мохамед Кудус, 19. Иняки Уилямс

Селекционер: Ото Адо