Португалия разкова Швейцария и отива на четвъртфинал

0
FjUZ6gOXEAACAMA

Португалия разгроми Швейцария  с 6 на 1 и се класира за четвъртфиналите в Катар 2022. „Мореплавателите“ бяха значително по-класния отбор и заслужено са сред първите осем тима на първенството.

Мачът започна равностойно, като нито един от двата отбора не можа да вземе преимущество в първите минути. Двете защити стояха стабилно и така чисти положения нямаше в първите десетина минути.

Първото по-сериозно положение дойде в 17-ата минута и се превърна в гол!. След тъч, топката стигна до Жоао Феликс. Той пусна топката в наказателното поле, като тя стигна до Гонсало Рамош. Той бе вдясно от вратата на Ян Зомер и макар ъгълът да бе малък, младият нападател не се притесни ни най-малко, а с топовен изстрел прати топката в горния десен ъгъл на швейцарската врата – 1:0!

В 22-ата минута Португалия направи контраатака, при която Рамош бе изведен в близост до наказателното поле. Той се възползва от рикошет на топката в крака на Фабиан Шер и стреля с десния крак, но вратарят спаси.

След половин час игра Джердан Шакири би силно от пряк свободен удар, но прати топката току покрай левия страничен стълб на португалската врата.

При центрирането отляво в 33-та минута към вратата на Швейцария Бруно Фернандеш намери Пепе, който се бе включил на границата на вратарското поле и с глава прати топката в мрежата на Зомер.

Този гол шокира швейцарците, които в следващите минути действаха стъписано и не можеха да се противопоставят на своя противник.

Две минути и половина преди края на редовното време швейцарският вратар спаси удар по земя на Рамош, който бе изпуснат от защитата.

Това бе и последното по-опасно положение за първата част на мача.

Хората на Фернандо Сантош си решиха мача до голяма степен в 51-ата минута. Тогава Диого Далот пусна топката в наказателното поле, където Гонсало Рамош стреля, като след рикошет в Ерай Комерт топката навести вратата на Ян Зомер за трети път.

Забавата за португалците продължи и тимът вкара четвърти гол още в 55-ата минута, когато Гонсало Рамош се понесе към вратата на Швейцария през центъра. Последва пас към останалия сам вляво Рафаел Герейро. Останал сам срещу Зомер, футболистът на Борусия Дортмунд вкара с премерен удар.

При ответната атака Швейзария върна едно попадение. След центриране от корнер на Джердан Шакири, защитата на Португалия не успя да изчисти и Мануел Аканджи вкара топката на далечната греда.

След бързата размяна на голове, двата отбора се успокоиха и атаките към Диого Коща и Зомер намаляха.

Във втората минута на добавеното време Рафаел Леао показа магията си. Футболистът на Милан получи топката в наказателното поле вдясно от вратата на Зомер. Без да се замисли, Леао стреля силно, топката описа красива парабола и се оплете в горния ляв ъгъл на мрежата – 6:1.