Поредно разочарование…. Барса отново загуби и се сбогува с Купата на краля

barcelona
-
-

Отборите на Барселона и Валенсия играят при 1:2 във финал за Купата на краля в Севиля. Кевин Гамейро отбеляза в 22-ата минута. В 33-ата Родриго удвои. В 73-тата Меси намали. Ернесто Валверде разположи схема без типичен централен нападател предвид контузията на Луис Суарес. Лионел Меси и Филипе Коутиньо получиха най-офанзивни роли, а Сержи Роберто трябваше да играе по-напред от обичайното. Марселино заложи на двама голаджии – Родриго и Кевин Гамейро. Двубоят започна с продължително владение на каталунците. „Лос кулес“ разиграваха в първите пет минути, в които „лос че“ пипнаха топката едва няколко пъти. В петата минута „бяло-черните“ се сдобиха със златна възможност. Клеман Лангле се подхлъзна при опита си за шпагат, след което сгреши и в стремежа си да подаде. Той изведе Родриго буквално очи в очи с вратаря Яспер Силесен. Испанският национал финтира стража и насочи към вратата, където Жерард Пике жертвено се хвърли към гредата и изби от голлинията. Каталунският тим продължи да има териториално преимущество, докато момчетата от „Местайя“ разчитаха на прибрана игра и скорост в акциите. В 18-ата минута Меси намери коридор за навлизане в наказателното поле, шутира, топката рикошира и мина покрай гредата. В 22-рата поредната остра атака на валенсианци донесе гол. Хосе Гая намери непокрития на дъгата Гамейро, който лесно преодоля Жорди Алба и стреля фронтално от 17 метра, за да не остави шансове на Силесен – 0:1. В 33-ата каталунците получиха нов удар в тила. Карлос Солер отчетливо надбяга Алба на фланга и центрира много остро в малкото наказателно поле, където Родриго се беше вклинил между Пике и Нелсон Семедо. Родриго сложи главата си и реализира от четири метра за 0:2. Барса реагира с два неточни удара на Иван Ракитич. „Блаугранас“ изпитваха сериозни затруднения в атака срещу „бяло-черната“ стена. В заключителни секунди на полувремето тимът от „Камп Ноу“ отправи два опасни удара. Лионел Меси шутира от 21 метра фронтално, а стражът на валенсианци плонжира и изби майсторски с една ръка. По-малко от минута по-късно Хауме Доменек устоя и при удар на Ракитич от 19 метра. Като цяло Валенсия изигра страхотно полувреме в тактически план, докато барселонци не намериха точното оръжие в атака, а в защита страдаха от бързината на съперника. Статистиката на почивката шокиращо показа едва 46 процента владение на топката в графата на „синьо-червените“. На почивката Ернесто Валверде направи две смени, пускайки Малком и Артуро Видал вместо Семедо и Артур. В 47-ата Пике имаше претенции за дузпа, но повторенията показаха, че двамата с Есекиел Гарай си помагат с ръце, а португалецът хитро пуска своя съперник преди скока. Две минути по-късно Гонсало Гедеш шутира много силно от 20 метра – покрай вратата в аут. В 51-ата Меси получи чудесен шанс за попадение от пряк свободен удар. Той стреля в стената и спечели само корнер. В 55-ата Сержи Роберто сбърка наивно и ако не беше добрата игра на Серхио Бускетс, „прилепите“ щяха да организират кинжална контра. Минута по-късно Малко чудесно овладя с гръб към вратата и чукна за Меси, който отправи брилянтен фалцов удар, но имаше малшанса топката да се отбие в далечната греда. При добавката Артуро Видал не успя да контрола топката и я прати прекалено високо. С влизането на Малком Барселона заигра по-остро и създаде напрежение пред вратата на „прилепите“. Марселино направи принудителна смяна в 65-ата минута, изваждайки капитана си Дани Парехо. В 68-ата Сержи Роберто направи поредна грешка, след която последва контра. Солер центрира отдясно по земя – Лангле се справи с опасността с чудессен шпагат. В 69-ата Родриго настъпи глезена на Пике, но това не беше видяно от съдията Ундиано Майенко. Две минути по-късно Малком тръгна чудесно към наказателното поле и подаде към централния нападател Пике, който моментално шутира от 12 метра – покрай гредата. В 73-тата Барселона стигна до гол, който съживи интригата. След изпълнение на корнер Лангле стреля с глава, вратарят изби, но на крака на Меси, който отблизо реализира – 1:2. След кратко прекъсване за пиене на вода Барселона отново нагъна своя съперник. Почти всяка атака минаваше през Малком отдясно, който беше постоянна заплаха за валенсианци.