Пореден тъжен мач за ЦСКА-София

0
cska
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София загуби и последния си мач от плейофите. Червените отстъпиха като гости на Локомотив (Пловдив) с 0:1. Сега те очакват баража за евротурнирите, като съперникът им ще стане ясен утре. Състоянието на отбора обаче много тревожно.

Мачът днес започна с ранен гол за домакините. В 5-ата минута Локомотив Пловдив откри резултата. Бубакар Дион центрира хубаво от десния фланг. Той сложи топката на главата на Петър Андреев, който прати удара си с глава неспасяемо в долния десен ъгъл.

Четири минути след това ЦСКА-София се опита да отговори с удар на Георги Чорбаджийски от границата на пеналтерията. Опитът на българина обаче не затрудни Мартин Луков.

В 14-ата минута пловдивчани можеха да удвоят. Мичи Нтело свали топката към Андреев в наказателното поле. Той стреля, но Димитър Евтимов спаси и се стигна до корнер. След него се стигна до удар на Дион от границата на пеналтерията, но изпълнението му бе неточно.

Малко след това домакините трябваше да извършат принудителна смяна, след като голмайсторът Андреев получи контузия.

Последваха спокойни минути без положения пред двете врати, като борбата се водеше предимно в центъра.

В 42-ата минута Дион отправи коварен изстрел от границата на наказателното поле. Евтимов обаче успя да се намеси.

В началото на втората част пловдивските „железничари“ стигна до положение от статично положение. Евандро центрира, получи се разбъркване, и Хорхе Сегура бе близо до гола, но все пак отбраната на „червените“ се справи.

В 52-ата минута ЦСКА-София бе близо до изравняване. Джонатан Линдсет центрира, а Чорбаджийски засече с глава. Луков показа отличен рефлекс и спаси, като топката се отби и в напречната греда. От последвалия корнер отново Чорбаджийски бе на добра позиция и отправи изстрел с глава, но този път изпълнението му бе неточно.

Шест минути след това Тодор Павлов се извиси и засече центриране от ъглов удар. Опитът му с глава премина покрай вратата.

В 72-ата минута Станислав Шопов отправи мощен удар от вътрешността на пеналтерията, но Луков отново се намеси.

Девет минути преди края на редовното време на двубоя ЦСКА-София създаде още един добър шанс. Иван Турицов получи от Улаус Скаршем в наказателното поле. Бранителят нагласи топката на левия си крак и стреля. Луков обаче бе на точното място и спаси.