0
DSC 8806
-
-

Поморие победи Черноморец с 5:0 в контролен мач, игран на стадиона в Каблешково. Въпреки тежката загуба, „акулите“ показаха много стойностна игра, особено през първото полувреме, когато на терена бяха очертаващите се като титулярни футболисти. От своя страна пък Поморие даде заявка, че ще има далеч по-сериозна роля във Втора лига през предстоящия сезон, отколкото през миналия.

През първото полувреме играта бе равностойна, като и двата тима изтърваха по няколко положения. Още в 6-ата минута Петър Колев можеше изведе бургазлии напред в резултата, но пропусна. 240 секунди по-късно Тютюков нахлу в наказателното поле и стреля, но ударът му бе избит от Мантаров на самата голлиния. В 16-ата минута Бинев изскочи сам срещу вратаря, но Тодоров изби удара му. Жулиен Парушев пък прати топката до лявата греда с далечен изстрел. Петър Колев също пропусна от чиста позиция.

Така се стигна до 43-ата минута, когато Поморие поведе. Бекер Расим отбеляза страхотен гол, като с мощна тупалка далече извън наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл.

През втората част и двамата треньори, Радослав Боянов и Радостин Кишишев, смениха почти всичките си футболисти. В 52-ата минута Живко Хаджиев с удар извън наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл за 2:0. 5 минути по-късно Теодор Стефанов се възползва от пас на Бекир Расим, оформяйки класиката в резултата. Иван Янчев в 83-ата минута покачи на 4:0, а 180 секунди по-късно Християн Казаков регистрира крайното 5:0.