Поморие с първа загуба у дома за пролетта

0
nesebar pomorie 13
-
-

Отборът на Локомотив Горна Оряховица изненада Поморие и спечели с 2:1 като гост срещата от 20-ия кръг на родната ни втора лига.  В герой за тима на Красимир Мечев се превърна 19-годишният Тони Иванов. Нападателят откри резултата с точен удар в осмата минута, а 12 по-късно отново накара стража Мартин Теменлиев да бърка в мрежата си. Домакините натиснаха здраво, но пропуски направиха Живко Петков и Борис Тютюков. Последни яостана сам срещу вратаря в 45-тата минуа, но прехвърли  и вратаря, и вратата.След почивката домакините от Поморие върнаха едно попадение чрез Милен Танев от фаул в 55-тата минута, но до равенство така и не се стигна. Победата на железничарите е първа за пролетта и дава важна доза въздух на Локомотив, който се бори за своето оцеляване във втория ешелон. А за Поморие поражението е първо у дома за тази година. Срещата край морето ще се запомни и с двата червени картона, които реферът Владимир Вълков показа – на Стоян Кижев от Поморие и Стивън Славков от гостите. Той влезе като резерва в 52-та минута и си заработи два жълти картона само за 20 минути. Срещата изгледа  и кметът на Поморие Иван Алексиев.