Поморие обърна Несебър в зрелищно дерби за Купата

0

Отборът на Поморие победи като гост състава на Несебър в мач от 1/16-финалите от турнира за Купата на България. Срещата се игра на Градския стадион в Несебър. Поморийци победиха с 2:1.

В 5-ата минута Кирил Георгиев отправи опасен удар, но Андонов улови сигурно. В 12-ата минута Галин Димов стреля извън наказателното поле, но топката мина до лявата греда. Малко по-късно домакините имаха претенции за дузпа, за нарушение срещу Владислав Мирчев. Главният съдия, обаче не посочи бялата точка. В 25-ата минута Мирчев получи в наказателното поле, обърна се и с мощен изстрел прати топката под напречната греда за 1:0. В последната минута на първото полувреме Поморие можеше да изравни. Христо Лемперов засече центриране в наказателното поле с глава, но Пламен Тенев изчисти пред голлията в ъглов.

В 55-ата минута Несебър остана с човек по-малко, след като Галин Димов получи втори жълт и съответно червен картон. 7 минути по-късно Поморие изравни, след като Христо Лемперов с далечен изстрел намери долния десен ъгъл. В 70-ата минута гостите осъществиха пълен обрат. Даниел Стоянов отбеляза гол-красавец, след като с воле извън наказателното поле намери сглобката на вратата на Росен Андонов. 10 минути преди края Несебър можеше да изравни, но удар с глава на Мирчев срещна дясната греда.

Ж.К.: Г. Димов (Несебър); Хр. Лемперов, М. Василев (Поморие)
Ч.К.: Г. Димов (55′)

Градски стадион Несебър: 200 зрители

Състав на Несебър: Р. Андонов, Н. Пюскюлю, Ив. Стоянов, Г. Димов, Ив. Цачев (65′ – С. Баев), Вл. Мирчев, Дж. Али (85′ – Ер. Карадайъ), Ст. Ангелов, Дж. Яшар (72′ – Л. Ангелов), Ст. Калев, Пл. Тенев

Състав на Поморие: Д. Илиев, Ант. Иванов, Б. Расим (46′ – Д. Стоянов), Г. Петков, Д. Лозев, Ил. Шерденов (83′ – Ст. Стаматов), К. Георгиев, М. Тевия, М. Василев, Хр. Казаков (80′ – М. Танев), Хр. Лемперов