0
2
-
-

Поморие постигна първа победа през новия сезон на Втора лига. На градския стадион в Несебър, възпитаниците на Радослав Боянов спечелиха с 2:1 срещу Литекс, след като на полувремето изоставаха с 0:1. Срещата бе изгледана от заместник изпълнителния директор на БФС – Павел Колев. На трибуните беше и кметът на Община Поморие Иван Алексиев, както и бившият национален селекционер Ивайло Петев.

1

Кристиян Тафраджийски даде аванс на гостите в 23-ата минута, след като засече с глава центриране в наказателното поле.

През втората част поморийци заиграха изключително силно и стигнаха до пълен обрат. В 51-ата минута Михаел Орачев се измъкна от защитата на гостите и с премерен удар изравни – 1:1.

В 65-ата минута Живко Петков сервира топката на Любомир Божинов, който от отлична позиция не сгреши за крайното 2:1.