Победите на Левски при Славиша дойдоха след над 20 нарушения

0

Последните два мача на Левски с Монтана (2:0) и Етър (0:0) бяха белязани от доста неприятен факт. В тях бяха извършени над 40 нарушения и от двата отбора, пише „Мач Телеграф“. Ако сметнем, че всяко от тях е глътнало по 1 минута, то излиза, че и в двете срещи почти едно полувреме не се е играло нищо. Сметката излиза още по-нелицеприятна, ако прибавим смените, както и останалите статични положения. Така чистото игрово време ще падне до 15-20 минути. Прекалено малко за отбор като Левски, чийто привърженици винаги са ненавиждали безцелното джаскане на топката и съперниците.

Подобно нещо нямаше дори в дербито с ЦСКА-София, когато бяха отсъдени общо 33 нарушени, както и при битката с Царско село в полите на Витоша, белязана от 2 червени картона и седем жълти за „сините“. Тогава двата отбора се спряха на 32 фала.

И тук изниква една интересна тенденция. До този момент Левски има две победи под ръководството на Славиша Стоянович в първенството. Всяка една от тях бе постигната, след като родният гранд е извършил над 20 нарушения в срещата. Първият случай бе с Локомотив (Пд), който излезе като фаворит на „Герена“, но домакините го излъгаха с 1:0. Освен това в този двубой „сините“ спряха 24 пъти по непозволен начин „смърфовете“. Срещу Монтана нарушенията бяха точно 21 от страна на играчите на Левски. Тимът от „Огоста“ бе повален с 2:0.

В останалите срещи, когато „сините“ са губели или са завършвали наравно, те неминуемо са били джентълмените на терена.