По традиция: ЦСКА-София не използва издънка Лудогорец! Отърва загуба от Арда в 92-ата минута (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София по традиция от последните години не успя да се възползва от издънка на Лудогорец в битката за титлата. „Червените“ стигнаха само до равенство като гости на Арда в отложен мач от II кръг на Първа лига. На стадиона в Кърджали домакините на два пъти повеждаха, но в крайна сметка последният съдийски сигнал прозвуча при 2:2. изравнителното попадение за столичани пък дойде във втората минута на даденото от Ивайло Стоянов продължение на мача.

В 5-ата минута Кики нахлу в наказателното поле на гостите и бе на път да остане сам срещу вратаря. В последния момент обаче той бе блокиран от Матей. Защитникът на домакините падна на земята, искайки дузпа, каквато обаче нямаше.

Последва скоростна контра, при която ЦСКА-София бе много близо до гол. Йомов със страхотен пас изведе Кайседо, който на 2-3 метра пред наказателното поле стреля мощно. Караджов само успя да изгледа топката, която за негово щастие срещна напречната греда.

В 13-ата минута Мазику проби отляво, влезе в наказателното поле и върна назад. Йоан Баи засече от движение от 11 метра, но над напречната греда.

Арда поведе в 31-ата минута. Христо Иванов изведе отлично Спас Делев, който залъга вратаря. Точно преди да стреля в опразнената врата, обаче бе фаулиран от Юрген Матей. Главният съдия Ивайло Стоянов посочи бялата точка, но веднага след това видя сигнала на своя помощник за засада и отсъди такава. След дълго разглеждане с ВАР се установи, че Делев е в редовна позиция и крайното решение бе дузпа. С удара от 11-те метра се нагърби Тонислав Йорданов, чийто шут в средата на вратата спря в мрежата за 1:0.

В 43-ата минута Арда можеше да удвои аванса си. Илия Юруков стреля мощно на 2 метра пред наказателното поле. Евтимов обаче с блестяща намеса успя да избие в корнер отиващата в горния му ляв ъгъл топка.

ЦСКА-София изравни в 1-ата минута на даденото продължение. Чатакович центрира отлично от фал. Жорди Кайседо пък засече на границата на вратарското поле с глава за 1:1.

120 секунди по-късно гостите можеха да стигнат и до пълен обрат. Мухар стреля извън наказателното поле. Топката рикошира във футболист на Арда и се насочи към долния десен ъгъл на вратата. Караджов обаче успя да плонжира и да избие с една ръка в корнер.

В 52-ата минута Спас Делев получи добро извеждащо подаване и тръгна влиза в наказателното поле, но около границата му бе изритан в гърдите от Юрген Матей. Ивайло Стоянов обаче не отсъди дори нарушение. Ситуацията бе разгледана с ВАР и явно бе преценено, че фалът е направен извън наказателното поле.

В 55-ата минута Арда поведе отново. Иван Коконов получи дълъг пад от Желев, напредна и стреля много прецизно встрани от дъгата пред наказателното поле, пращайки топката плътно от вътрешната страна на дясната греда за 2:1.

В 61-ата минута Жеферсон центрира от фал. Лам засече с глава пред вратарското поле, но доста нескопосано в аут.

180 секунди по-късно Кайседо овладя в наказателното поле и пусна за Вилдсхут. Последният стреля от неособено голям ъгъл, Караджов успя да докосне топката и тя излезе в корнер.

В 68-ата минута Руменов изведе Спас Делев зад гърба на „червената“ защита. Родният национал напредна, остана сам срещу вратаря, малко под ъгъл, ала шутът му бе безкрайно неточен.

120 секунди по-късно Коконов центрира отдясно. Тилев засече с глава, но покрай вратата.

Веднага след това Делев проби отдясно и даде успореден пас. Коконов засече от ъгъла на вратарското поле, но покрай дясната греда.

В 72-ата минута Вилдсхут проби чудесно отляво и нахлу в наказателното поле, но два последователни удара му бяха блокирани. Топката стигна до Мухар, чийто изстрел от въздуха пък мина покрай лявата греда.

В 77-ата минута Мухар стреля по земя от наказателното поле. Топката се чукна във футболист на Арда и премина на сантиметри от дясната греда, излизайки в корнер.

Само 2 минути след това Арда имаше чудесна възможност да си подпечата победата. Делев центрира чудесно за Желев, който обаче някак не успя да засече от чиста позиция, разминавайки се на сантиметри с топката.

В 82-ата минута Делев нанесе хубав удар от границата на наказателното поле, който обаче премина покрай дясната сглобка на вратата.

В 2-ата минута на продължението ЦСКА-София изравни. Жеферсон центрира остро от фал, а Кайседо засече отблизо с глава за 2:2.