Пловдивско дерби на старта за Купата на България

0
66181100 2231913930189268 792135034743029760 o

Пловдивско дерби ни очаква още на старта в турнира за Купата на България. Това отреди жребият за зоналното ниво в надпреварата, теглен вчера в БФС-Пловдив. Възроденият Спартак Пд ще се изправи срещу Марица Пд. Победителят ще се излъчи в една среща на 7 август от 18:00 часа на стадион „Тодор Диев“.

Спечелилият ще срещне във втория кръг победителя от двойката Борислав Първомай -Атлетик Куклен. Асеновец ще се изправи срещу спечелилия от дуела между Марица Милево и Сокол Марково.

Всички срещи от най-ранната фаза са на 7 август (сряда).

Както е известно, през новия сезон бе добавен още един кръг. Този рунд трябва да се изиграе на 3 и 4 септември, когато има пауза за националните отбори. От него продължават 16 отбора от аматьорския футбол и Втора лига, които ще се включат в 1/16-финалите от състезанието. Там вече старт ще имат и 14-те представителя на Първа лига, плюс двата тима, които загубиха баражите за елита – Септември Сф и Монтана.