Пловдивският експрес лети! Локо посече ЦСКА-София с твърде спорен гол (ВИДЕО)

0
-
-

Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА-София в дербито на кръга на efbet Лига. Пред изпълнените почти до краен предел трибуни на „Лаута“, възпитаниците на Бруно Акрапович се наложиха с 1:0. „Черно-белите“ дори завършиха мача с 10 души, след като червен картон получи Томашевич. И, въпреки че победното попадение бе твърде спорно дали не бе от засада, „смърфовете“ напълно заслужиха успеха, след като през първото полувреме тотално надиграха съперника, а през второто умело запазиха аванса си и дори можеха да го увеличат.

В 9-ата минута Локо (Пд) получи право да изпълни фаул пред наказателното поле. Георги Илиев нанесе директен удар, прехвърли стената, но и вратата.

5 минути по-късно ЦСКА-София по чудо не поведе. Али Соу бе изведен вляво в наказателното поле, сам срещу вратаря. Нападателят стреля по диагонала, но на сантиметри от гредата.

„Смърфовете“ поведоха в 16-ата минута. Парвиз Умарбаев се пребори с четирима футболисти на ЦСКА-София и от почти легнало положение успя да пусне към непокрития в наказателното поле Игор Томашевич. Последният пък с плътен удар по диагонала опъна „червената“ мрежа за 1:0. В ситуацията останаха сериозни съмнения за засада, а повторенията показаха, че такава по-скоро има, но не бе маркирана.

В 20-ата минута ЦСКА-София можеше да изравни. Петър Занев опита центриране в наказателното поле, топката обаче описа странна траектория и бе напът да излъже Луков, но се отклони в лявата греда.

В 27-ата минута Димитър Илиев се разходи между няколко футболиста на ЦСКА-София и пусна успоредно на голлинията, където обаче е непосредствена близост нямаше кой да засече. Топката обаче стигна до Умарбаев, който стреля мощно, но Бусато плонжира и изби в корнер отиващата в долния му ляв ъгъл топка.

В 33-ата минута Отабор сгреши в центъра, Ожболт отне топката, стигна пред наказателното поле и стреля, но Бусато изби. Секунди по-късно отново той проби и върна към Димитър Илиев, който обаче стреля много неточно.

В 41-ата минута ЦСКА-София можеше да изравни. Али Соу бе изведен в наказателното поле. Мартин Луков обаче успя да скъси ъгъла и да избие удара на нападателя.

180 секунди по-късно Локомотив можеше да направи решителна крачка към победата. Георги Илиев стреля от дистанция, Бусато изби. Топката обаче попадна у Бирсент Карагарен, който мигновено нанесе удар от близко, но отново стражът на гостите предотврати сигурен гол.

В 48-ата минута ЦСКА-София направи изумителен пропуск. Влезлият на почивката Евандро проби отляво и центрира остро, Кристиян Малинов протегна крак и засече отблизо, но Луков изби. Топката попадна у Соу, който стреля от 3-4 метра, но отново стражът на домакините показа невероятен рефлекс и предотврати изравнително попадение.

В 64-ата минута Малинов изведе с пета в наказателното поле Кери, който падна в наказателното поле, искайки дузпа за нарушение на Езе. Вместо 11-метров наказателен удар обаче, той получи жълт картон за симулация. На повторенията пък се видя, че съприкосновение между замесените в ситуацията футболисти няма и решението на Станислав Тодоров е правилно.

10 минути по-късно Малинов влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Луков спаси.

В 80-ата минута Локомотив получи фаул на границата на наказателното поле. Карагарен застана зад топката, но изстрелът му мина над вратата.

120 секунди по-късно „смърфовете“ останаха с човек по-малко. Томашевич влезе остро в краката на Кери, за което получи втори жълт и съответно червен картон. От отсъденото нарушение пък Кери стреля директно, макар и от изключително малък ъгъл. Луков обаче успя да избие.

В 88-ата минута Локомотив можеше да си подпечата победата. След центриране от корнер, Димитър Илиев засече с глава, но топката срещна лявата греда. Капитанът на пловдивчани направи добавка от легнало положение, но Занев изчисти пред голлинията.