Пловдив носи късмет на Георги Тодоров

0
-
-

В събота Георги Тодоров записа 45-и мач начело на „сините“ в първенството. А победата над ЦСКА 1948 бе 27-а в кариерата му на „Герена“. Тимът е във възход, но сега му предстои традиционно тежко гостуване на Ботев (Пд). Опитният треньор обаче едва ли се притеснява от това. Напротив, мачовете в леговището на този съперник са едни от най-любимите му. Това показват резултатите, които са постигали „сините“ под тепетата под негово ръководство.

На 22 март в далечната вече 2003 година тимът от „Герена“ няма проблеми с „канарчетата“ и си тръгва с трите точки след победа с 3:0. Тодор Колев дава преднина на гостите в 32-рата минута, а след почивката Саша Симонович (68) и Георги Чиликов (82) довършват „жълто-черните“.

След това трябваше да минат 15 години, за да може Тодоров да стъпи отново в Пловдив. Той се появи там в тандем с Тодор Симов като временен вариант. Те се заеха да водят отбора докато дойде Славиша Стоянович. Левски бе разтресен от отпадането от Вадуц и всички очакваха да стане лесна плячка за Тодор Неделев и компания. Нищо подобно не се случи. „Сините“ удържаха на атаките на „жълто-черните“, а в третата минута на продължението на мача се случи и немислимото. Левски направи контраатака, която завърши с по падение на Илия Димитров – 1:0!

Година по-късно Георги Тодоров отново бе начело на тима и пак на пожар. Този път трябваше да замени Георги Дерменджиев, а по ирония на съдбата това трябваше да стане в Коматево. И този път Тодоров не позволи на пловдивчани да ликуват. „Сините“ прекратиха свободното си падане в плейофите с 3:1 над Ботев (Пд). Станислав Костов им даде преднина от дузпа в 21-вата минута, Тодор Неделев изравни след почивката. Левски обаче изтръгна трите точка с попадения на Станислав Иванов (87) и Валери Божинов (90). От този мач на „Герена“ все още са Стаси, Божинов, Ники Михайлов, Паулиньо, Илия Юруков, Деян Иванов и Мартин Петков. При „канарчетата“ картинката е съвсем друга. Там оцеляха само Тодор Неделев, Крис Добрев и Филип Филипов.

Тодоров има и доста успешни сблъсъци е Ферарио Спасов като треньор на Левски. „Сините“ два пъти бият Литекс за първенство – 2:1 и 3:0, а веднъж завършват наравно – 0:0. Малко лед това Спасов е уволнен.

Най-голямата им битка обаче е на финала за Купата на България през 2003 година, където Левски печели с 2:1.