Пирова победа за Черноморец! „Акулите“ загряха за Нефтохимик с успех в мач със 7 гола

0
DSC 9373
-
-

Черноморец постигна победа в последната си контролна среща преди началото на първенството в Трета лига. „Акулите“ се наложиха с 4:3 като домакини на Загорец (Нова Загора). Успехът обаче се оказа пиров, след като голмайсторът на тима Петър Колев получи неприятна контузия, която ще го извади от градското дерби с Нефтохимик (подробности ТУК). Освен това, други футболисти на бургазлии също бяха наритани здраво, което извади старши треньора на тима Радостин Кишишев от кожата му.

Черноморец натисна още с началния съдийски сигнал, но гостите успяха да поведат в 18-ата минута, още с първото си по-опасно слизане към вратата. „Акулите“ реагираха мигновено и 240 секунди по-късно равенството бе възстановено. Живко Димов центрира от фаул, а защитник на Загорец прати топката в собствената си мрежа, в опит да изчисти.

В 28-ата минута Черноморец стигна до пълен обрат. Жулиен Парушев центрира от корнер, а Станимир Митев засече чудесно с глава за 2:1.

120 секунди след началото на втората част, бургазлии увеличиха аванса си. Жулиен Парушев вкара изключително красив гол, като с удар извън наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата за 3:1.

След попадението, Радостин Кишишев извърши доста смени, които оказаха влияние както на играта, така и на резултата. Гостите успяха изравнят за 3:3, след попадения в 66-ата и 79-ата минута.

Все пак „акулите“ стигнаха до победата в 82-ата минута. Лъчезар Иванов стреля хубаво от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния ляв ъгъл за крайното 4:3.