0
preslav iordanov
-
-

Пирин Благоевград завърши календарната 2020 година с победа, след като се наложи с 2:1 при гостуването на Струмска слава от 16-ия кръг на Втора лига.

Пирин поведе в резултата още в 6-ата минута. Преслав Йорданов много добре задържа топката с гръб към вратата и комбинира с Антон Карачанаков, който преодоля двама играчи на домакините и с удар покрай Драгомир Петков прати топката във вратата му.
Пирин можеше да вкара втори гол в 11-ата минута. Конър Хендерсън стреля от фаул, а топката срещна левия стълб на вратата на Драгомир Петков.

Гостите продължиха да доминират и в 17-ата минута Спас Георгиев изведе отлично Красимир Станоев в наказателното поле на Струмска слава, след което стреля от малък ъгъл, но Драгомир Петков се намеси и спаси. В 19-ата минута Петков се наложи да боксира удар с една ръка на Антон Карачанаков.

Струмска слава можеше да изравни резултатав 47-ата минута. Александър Аспарухов се измъкна от защитата, но изстрелът му отблизо излезе в аут.

Пирин Благоевград удвои своята преднина в 53-ата минута. Станислав Манолев подаде към Юлиан Попев, който центрира в наказателното поле на домакините, където Преслав Йорданов бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Драгомир Петков.

Франческо Руберто на два пъти се наложи да се намесва в 62-ата минута и да спира пробива на Мартин Костов и удара на Николай Ганчев.

Струмска слава намали своя пасив в 73-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Пирин, Стилиян Николов и Александър Дюлгеров допуснаха много груба грешка, от която се възползва Николай Ганчев, който отблизо вкара топката във вратата на Руберто.

Вратарят на Пирин Франческо Руберто излезе извън наказателното си поле в 76-ата минута и фаулира Марио Дилчовски, който се беше откъснал сам срещу него по десния фланг. Съдията Иво Андреев показа само жълт картон на вратаря на Пирин.

Франческо Руберто се наложи да се намесва решаващо в 88-ата минута и да отразява опасен удар.

Антон Карачанаков стреля в 89-ата минута, но ударът му бе отразен от Драгомир Петков.

Пирин е без загуба в шест поредни двубоя във Втора лига, докато Струмска слава претърпя първо домакинско поражение от началото на сезона.

След тази победа Пирин е лидер в класирането с 32 точки, а Струмска слава е единадесети с 16 точки.