Пирин вкара в 36-ата секунда, пропусна дузпа, прегази Добруджа и докосва елита (ВИДЕО)

0
-
-

Пирин победи като домакин Добруджа в мач от XXVIII кръг на Втора лига. На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград, „орлетата“ се наложиха с 4:0. По този начин те продължават да са лидери в групата и почти сигурни участници в Първа лига през следващия сезон.

Пирин започна повече от ударно и поведе след само 36 секунди игра. Антон Карачанаков получи на границата на вратарското поле, но първият му удар бе отразен с една ръка от вратаря. При добавката обаче не сгреши за 1:0.

След половин час игра Карачанаков центрира отдясно. Манолев засече с глава отблизо, но неособено добре и топката премина встрани от вратата.

В 48-ата минута Пирин удвои аванса си. Манолев и Бенгюзов направиха чудесно двойно, при което първият бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за 2:0.

След час игра Красимир Станоев влезе в наказателното поле и стреля. Топката рикошира в Пушкаров и бе на път да заблуди Петров, който все пак успя да избие току пред голлинията.

В 77-ата минута Пирин пропусна да оформи класиката в резултата. Венцислав Бенгюзов падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение с Ахмед Адемов и главният съдия отсъди дузпа. Ударът на Преслав Йорданов от бялата точка обаче бе спасен от Ивайло Василев.

По-малко от 60 секунди след това, обаче „орлетата“ стигнаха до трето попадение. След центриране от корнер, Стилиян Николов засече с глава от вратарското поле за 3:0.

В 81-ата минута авансът на благоевградчани набъбна. Станислав Манолев вкара много красиво попадение, след като от около 25 метра прати топката плътно от вътрешната страна на дясната греда за 4:0.