Пирин удари звучен шамар на Етър в битката за оцеляване

0
pirin

Пирин Благоевград удари звучен шамар на Етър Велико Търново в битката за оцеляване. Пирин спечели гостуването във Велико Търново с 2:0 в срещата от единадесетия кръг на Първа лига. Головете за „орлетата“ вкара Борис Тютюков.

Етър можеше да поведе в резултата още в 6-ата минута. Владислав Найденов навлезе в наказателното поле вдясно от вратата на Пирин и пусна пас към Мартин Тошев. Нападателят обаче бе изпреварен от Андрей Йорданов, който с шпагат изчисти топката и не допусна деветката да стреля.

Минута по-късно Пирин поведе с 1:0. Венцислав Бенгюзов с дълъг пас намери Борис Тютюков. Мартин Величков излезе неразчетено към границата на вратарското поле и допусна Тютюков да овладее топката и да го прехвърли, пращайки топката в опразнената врата.

В 17-ата минута Пирин можеше да поведе с 2:0, след като топката стигна до Аймен Суда в наказателното поле. Той си я нагласи на левия крак и стреля, но топката рикошира в напречната греда.

Етър пропусна страхотна възможност в 40-ата минута, когато Мартин Тошев изведе Найденов сам срещу вратаря, но притичалият в последния момент Андрей Йорданов направи решителен шпагат, предотвратил гол във вратата на Ковальов.

Второто полувреме започна с шанс за Етър, при който Ивайло Димитров стреля от трудна позиция, но Максим Ковальов спаси.

В 50-ата минута Пирин можеше да вкара трети гол след карамбол в наказателното поле на домакините, но защитата на „болярите“ се справи. Секунди след това Крум Стоянов центрира в наказателното поле, където Мартин Тошев стреля с глава, но топката мина покрай вратата.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Валери Христов влезе остро в краката на противников състезател. Георги Кабаков му показа жълт картон, който бе втори за него и така Етър остана с 10 души на терена.

В 74-ата минута Аймен Суда бе изведен фронтално срещу вратата, но Величков спаси.

Четири минути след това претенции за дузпа на Етър заради игра с ръка на Айуб Абу бяха подминати от Георги Кабаков, тъй като ръката на футболиста на Пирин бе прилепена до тялото.

В 84-ата минута Пирин вкара трети гол. Христо Попадийн пусна топката към свой съотборник в наказателното поле, чийто удар бе спасен. Топката стигна до Владимир Медвед, който при добавката вкара гол, но той не бе зачетен заради засада.

Пирин записа трета поредна победа в първенството, след като начело на отбора застана Иво Тренчев.

Етър е с трета поредна загуба в шампионата и е последен в класирането.

Пирин събра вече актив от 10 точки и е на дванадесето място, докато Етър е последен с 4 точки.

В следващия кръг Пирин посреща Славия, а Етър гостува на Арда.