Пирин спря и Черно море за второто място

0
ilianiliev

Няколко дни, след като победи ЦСКА-София наред Националния стадион „Васил Левски“, Пирин Благоевград спря и Черно море в борбата за второто място в класирането на Първа лига. Двубоят от последния 30-и редовен кръг на първенството завърши 0:0 на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

Първата добра възможност в мача се откри пред Васил Панайотов. Той пробва изстрел от дистанция в 8-ата минута, но Максим Ковальов успя да избие. Три минути по-късно и Пабло Гарсия пробва да се разпише с шут извън наказателното поле, но Ковальов отново внимаваше и се намеси.

В 23-ата минута играчите на Черно море имаха претенции за втори жълт картон за Аюб Абу.

В 28-ата минута дойде най-добрата ситуация за Пирин. Асен Дончев центрира в наказателното поле, където Юго Комано изскочи от дълбочина, но нападателят на „орлетата“ стреля над вратата.

Седем минути по-късно Иван Тасев пусна страхотен пас в коридор за Асен Дончев, но той стреля над напречната греда.

През второто полувреме головите положения не бяха толкова сериозни.

В 59-ата минута Калкан получи фронтално срещу вратата, но изстрелът му беше блокиран от Ягодинскис.

Евгени Георгиев премина покрай двама футболисти на Черно море в 68-ата минута и стреля към вратата на Иван Дюлгеров, но топката мина над вратата му.

В 80-ата минута Пабло Гарсия стреля извън наказателното поле, но Ковальов отново успя да избие.

Пирин оцеля в 88-ата минута. След центриране в наказателното поле на домакините, Васил Панайотов стреля много опасно, но Бенгюзов се намеси решаващо и успя да избие току пред голлинията в нов ъглов удар за „моряците“, след който не се стигна до нищо опасно.

Черно море можеше да стигне до победата в четвъртата минута на добавеното време на мача, когато Дани Мартин центрира в наказателното поле на Пирин, където Атанас Илиев изпревари защитник на домакините и стреля опасно с глава, но Максим Ковальов отново бе на мястото си и спаси.

Пирин завърши мача без нито един точен удар във вратата на Иван Дюлгеров.

След това равенство Черно море е втори във временното класиране с 62 точки, но може да отстъпи на трета позиция, ако ЦСКА-София спечели при визитата си на Арда Кърджали.

Пирин се изкачи на дванадесето място с 30 точки, колкото има и тринадесетият Хебър, а Локомотив София е четиринадесети с 28 точки.