Пирин шокира Лудогорец насред Разград! „Оставка“ огласи стадиона, Неделев дебютира (ВИДЕО)

0
ludogorets kiril despodov
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец допусна шокираща загуба от Пирин (Благоевград) в мач от XXII кръг на efbet Лига. На стадион „Хювефарма Арена“ в Разград домакините отстъпиха с 0:1. Така шампионите не само не успяха да се възползват от равенството на ЦСКА-София с Локомотив (Пд), но и се отдалечиха на 4 точки от „червените“.

Дебют за „орлите“ записа Тодор Неделев. Бившият халф на Ботев (Пд) започна като титуляр. Антон Недялков пък получи контузия по време на загрявката и отпадна от стартовите 11, а от първата минута започна Дени Групер.

В 5-ата минута Десподов центрира отдясно. Рай Насименто засече с глава, но не успя да затрудни вратаря. В 16-ата минута и Игор Тиаго нанесе удар с глава, но неточно. 180 секунди по-късно Пипа опита центриране, топката се насочи гъм горния десен ъгъл на вратата, но Максим Ковальов се справи.

Пирин имаше прекрасна възможност да поведе след половин час игра. Макрецкис излезе сам срещу вратаря и стреля. Серджио Падт обаче показа класа и спаси.

Почти веднага след това удар на Преслав Йорданов бе уловен сигурно от Падт.

В 34-ата минута шут на Насименто от наказателното поле попадна право в Ковальов.

В 42-ата минута Даниил Кондраков бе изведен в наказателното поле, където бе препънат от Франко Русо. Главният съдия посочи с ръка към дузпата, но страничният маркира засада. След внимателно разглеждане на ситуацията от ВАР, обаче се установи, че нападателят е в редовна позиция и отсъждането остана 11-метров наказателен удар. От бялата точка Преслав Йорданов бе безапелационен за 0:1.

В 53-ата минута удар на Тодор Неделев от точката за изпълнение на дузпа бе блокиран.

В 65-ата минута шут на Неделев от 20-ина метра профуча до лявата греда.

Секунди след това изстрел от 12-13 метра на Десподов бе избит пред голлинията от Ковальов.

В 70-ата минута Игор Тиаго засече триково с пета успореден пас отдясно на Пьотровски. Ковальов обаче отново успя да избие.

В 76-ата минута Лудогорец по чудо не изравни. Игор Тиаго нахлу в наказателното поле и стреля от неголям ъгъл, а Ковальов изби. Топката стигна до Доминик Янков, чийто шут пред вратарското поле мина над вратата.

В 81-ата минута от трибуните на стадиона започнаха да се чуват възгласи „Оставка“.

Във 2-ата минута на добавеното време Неделев стреля от малък ъгъл от фал, а топката премина покрай вратата.

180 секунди по-късно удар на Десподов от наказателното поле премина на сантиметри от лявата греда.

В 10-ата минута на продължението Бибишков излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен от Падт.

В ответната Русо засече от въздуха центриране отляво, но доста неточно.

След последния съдийски сигнал отново феновете на „Хювефарма Арена“ започнаха да скандират „Оставка“.