Пирин се спаси в самия край срещу Арда

0

Пирин Благоевград завърши 1 на 1  срещу Арда Кърджали на стадион „Христо Ботев“ в мач от 25-ия кръг на efbet Лига.

Първият интересен момент в мача бе в 8-ата минута, когато Иван Тасев стреля, но по никакъв начин не затрудни вратаря Анатолий Господинов, който спаси.

Арда направи много голям пропуск в 14-ата минута. Абубакар Тунгара надигра Мартин Бачев в наказателното поле на домакините и отне топката. След това Тунгара преодоля и вратаря Янко Георгиев, след което стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Пирин и излезе в аут.

Абубакар Тунгара получи контузия и бе сменен принудително в 33-ата минута, като на негово място в игра се появи Шахредин Букхолда.

Пирин организира опасна атака в 38-ата минута. Вячеслав Велев проби по десния фланг, след което навлезе в наказателното поле на Арда и стреля, но Анатолий Господинов спаси без проблеми.

Арда организира добра атака в 58-ата минута. Деян Лозев подаде към Шахредин Букхолда, който стреля от дъгата на наказателното поле на Пирин, но Янко Георгиев се намеси и изби топката в корнер.

Минута по-късно след центриране от ъглов удар в наказателното поле на Пирин, Шахредин Букхолда стреля с глава, а топката срещна ръката на Славчо Шоколаров. Първоначално съдията Кристиян Колев не свири дузпа, но при първото прекъсване на играта бе извикан да преразгледа ситуацията на ВАР. Колев промени първоначалното си решение и посочи бялата точка.

Радослав Цонев реализира дузпата в 64-ата минута и Арда поведе с 1:0. Цонев с много силен удар вкара топката в левия ъгъл на вратата на Янко Георгиев, който хвана ъгъла, но не успя да се намеси.

Славчо Шоколаров пусна извеждащ пас към Илкер Будинов в 69-ата минута, но Анатолий Господинов предвидливо излезе и успя да го изпревари, като изби топката.

Две минути по-късно Преслав Йорданов отправи удар от дистанция, но много неточно в аут.

Арда остана с човек по-малко в 83-ата минута, след като съдията Кристиян Колев изгони Илия Юруков за втори жълт картон.

Дълбоко в добавеното време Преслав Йорданов изравни и донесе скъпоценна точка за домакините.