Пирин със златен гол в последните секунди срещу Миньор (СНИМКИ)

В дербито от 10-ия кръг на Втора лига Пирин (Благоевград) се изправи срещу Миньор (Перник) и победи с 3:2. След драмите, които се случиха в клуба на „орлетата“ с президентката Ива Уорън, момчетата на Фийни успяха да надиграят „чуковете“. От друга страна Ицо Янев имаше надежда за 3-те точки, които му се изплъзнаха под носа.

Първото опасно положение бе за гостите след центриране Йосифов бе на добра позиция, но не се добра до топката. Играта бързо се обърна след добра акция на Преслав Йорданов, който направи добро центриране, но топката бе изчистена в ъглов. Още 9-ата минута резултатът бе открит, Станислав Манолев успя да се разпише във вратата на Леонтиев след добро центриране на Красимир Станоев. Действията продължиха да се развиват пред наказателното поле на Миньор като в 27-ата минута Преслав Йорданов не можа да достигне топката и да се разпише на празна врата. Домакините влязоха по-грубо в играта и направиха няколко нарушения в средата на терена. В 41-ата минута падна гол и за гостите след центриране от фаул Антон Славчев насочи топката с глава и след това си я довкара. До края на полувремето играта се успокои и резултата не се промени.

Второто полувреме започна отново с надмощие на благоевградчани като още в 47-ата минута късметът спаси перничани след разбъркване в наказателното поле и добро включване на Леонтиев. Няколко минути след това нов пропуск за домакините в лицето на Аийна, който излезе сам срещу вратаря, но не успя да реализира. В 60-ата минута ситуацията от първото полувреме се повтори като Антон Славчев вкара с глава след центриране от нарушение. След постоянния натиск от страна на Пирин, Миньор се добра до още един удар към вратата на домакините след индивидуална игра на Калоян Йосифов. Голмайсторът на перничани в този мач направи дузпа 2 минути преди края на редовното време и Преслав Йорданов остана безкомпромисен за 2:2. В 95-ата минута Преслав Йорданов отбеляза „златния гол“ след центриране, който пречупи перничани.