pirin fenove
Снимка: facebook.com/samozafenovenaPIRIN
-
-

Пирин победи Спартак/Варна/ и завоюва ценен успех с 3 на 1. С тези три точки орлетата могат да дишат малко по-спокойно, но пред тях има още  много изпитания през пролетта. Това беше и последен мач за зелените пред собствена публика през тази година.

Пирин започна малко по-настъпателно двубоя и още в 36-ата секунда Преслав Йорданов отправи слаб шут към вратата на Дичевски. Лошите новини за Христо Янев обаче дойдоха в 3-ата минута, когато Андрей Йорданов се сблъска лошо с футболист на Спартак и изпита болки в областта на корема. Халфът се опита да превъзмогне дискомфорта, но не успя и две минути по-късно поиска принудителна смяна.

В 8-ата минута Здравко Димитров и Родни Антуи комбинираха добре, а българинът опита нелош шут от границата на наказателното поле, който обаче излезе в аут. В 13-ата минута Пирин получи правото да изпълни пряк свободен удар от доста удобна позиция, след като Преслав Йорданов бе спънат пред наказателното поле малко по-рано. С изпълнението се нагърби Радослав Цонев, който отправи прекрасен изстрел и остави безпомощен Иван Дичевски – 1:0.

В следващите десетина минути двубоят бе равностоен. В 24-ата минута обаче гостите можеха да изравнят резултата с едно от най-добрите си положения. Мехмед Сабри центрира добре отдясно към наказателното поле, а след това топката бе отклонена. Така тя дойде удобна на Здравко Димитров, който от границата на вратарското поле прати кълбото право в тялото на вратаря на Пирин.

10 минути по-късно обаче домакините удариха за втори път „соколите“. Влезлият като резерва Вячеслав Велев центрира отдясно, а Дичевски скочи, за да избие. Така обаче топката попадна в Ради Цонев, който пое добре, намести си я удобно на десния крак и фронтално срещу вратата я прокара под стража на Спартак – 2:0.

В 38-ата минута Спартак се върна в двубоя. Дълъг пас от собствената половина позволи на Родни Антуи да развие скоростта си, да надбяга Бодуров и да се откъсне на десния фланг. След това централният нападател навлезе в пеналтерията по аутлинията, остана сам срещу Ковальов и от почти нулев ъгъл с изключително прецизен удар направи резултата 2:1.

До края на полувремето двата тима стояха равностойно на терена и не паднаха повече попадения.

Второто полувреме започна с натиск на Спартак, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на Пирин. Така се стигна до 55-ата минута, когато Вячеслав Велев центрира по земя отдясно, Дичевски се протегна и изби, но и този път, както при втория гол, топката попадна на крака на футболист на Пирин. Мартин Смоленски бе играчът, който се намираше на точното място в точния момент и безпроблемно вкара на опразнената врата – 3:1.

В 60-ата минута Бодуров засече центриране от корнер с глава, но за негово нещастие прати кълбото в напречната греда на „соколите“. При тази ситуация обаче Денис Баланюк, който се появи точно преди изпълнението на корнера, получи неприятна контузия след сблъсък със свой съотборник. Така украинецът изкара по-малко от 60 секунди в игра и трябваше да бъде заменен.

В 68-ата минута Пирин вкара нов гол, дело на Преслав Йорданов, който обаче бе отменен заради засада.

4 минути по-късно Спартак също вкара. Мехмед Сабри центрира остро, стражът на Пирин изби, но топката стигна до Климентов, който стреля и преодоля Ковальов. Футболист на домакините обаче изчисти от голлинията. Въпреки това кълбото отново дойде удобно на Родни Антуи, който на сантиметри от вратата го заби за 3:2. Попадението обаче не бе отчетено заради засада на нападателя на варненци.

В 80-ата минута Виктор Митев стреля много опасно от пряк свободен удар, но вратарят на „орлетата“ се разтегна и изби.

Така Пирин взе мача и зарадва феновете си. Спартак /Варна/ показа борбеност, но и много грешки и загуби стратегически мач. Сега соколите ще чакат Херо, за да излязат от зоната на изпадащите през пролетта.