Пирин с важна победа в Добрич

0
-
-

Пирин Благоевград победи с 2:0 като гост Добруджа в среща от 11-ия кръг на родната ни Втора лига. Орлетата спечелиха важна победа далече от дома. А само преди седмица тимът от Добрич спря като гост лидера Кариана Ерден.

В 40-тата минута при една на глед безобидна ситуация Дони Дончев от Добруджа си вкара автогол, а в 54-тата Спас Георгиев вкара  и втория гол за гостите. Той бе изведен фантастично с пета сам срещу вратаря на домакините Димитър Илиев и не сбърка.В 73-тата минута Преслав Йорданов остана сам срещу Илиев,но вратарят парира с крак удара му. 10 минути преди края Станислав Манолев получи лека контузия и бе заменен.

Наставникът на Пирин Уорън Фийни бе направил две промени в сравнение с мача с Берое за Купата в сряда. Вместо Франческо Руберто и Джоузеф Айна започнаха Петър Петров и Антон Карачанаков. Колегата му Светослав Петров не можеше пъд разчита за мача на контузения бивш футболист на Пирин Иван Цачев, а заради травма бившият младежки национал Ерик Почански остана на резервната скамейка.