Пирин с убедителна победа над Созопол (ВИДЕО)

0
-
-

Пирин (Бл) постигна повече от убедителна победа над Созопол в контролна среща. На стадион „Арена Созопол“ възпитаниците на Уорън Фийни се наложиха с 6:1. Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV във Фейсбук страницата на KotaSport.com.

Първото полувреме не предвещаваше такъв успех за „орлетата“. Те поведоха още в 4-ата минута, след като Тасев технично прехвърли вратаря на домакините. В 32-ата минута обаче „небесносините“ организираха чудесна атака, завършена с гол отблизо на Венци Гюзелев – 1:1. В последната секунда на първото полувреме отново Тасев даде аванс на гостите, като с премерен удар намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:2.

През втората част наставникът на Созопол – Маргарит Димов – пусна доста млади футболисти на терена, което даде сериозно отражение на играта. От това се възползваха класните футболисти на тима от Благоевград, които за по-малко от половин час вкараха 4 безответни попадения. Брахими в 52-ата минута направи 1:3, а Станислав Костов реализира за 1:4 в 66-ата. 180 секунди по-късно Гощелиани се разписа за 1:5, а отново той оформи и крайното 1:6 в 80-ата минута.