Пирин Рз и Банско не се победиха в местното дерби(СНИМКИ)

0

Пирин (Разлог) и Банско стигнаха до равенство 1:1 в мач от 5-ия кръг на Югозападната Трета лига. Боби Галчев даде аванс на своя тим в 12-ата минута след точно изпълнена дузпа, а в заключителните секунди на мача Георги Фикийн изравни. Интересно е, че първоначално попадението не бе признато заради засада, но след това реферът промени решението си. В 66-ата минута пък Веско Весков бе изгонен и остави Банско с човек по-малко.
В първите минути на мача Банско бе отборът, който повече натисна своя съперник. Така, логично на събитията в срещата, в 11-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на гостите след игра с ръка на защитник в син спортен екип. Зад топката застана Боби Галчев, който не сбърка и откри за 1:0.

До края на първата част не се създадоха кой знае колко интересни положения. Домакините от Разлог опитаха да натиснат своя съперник през втората половина на първите 45 минути, но така и не стигнаха до изравнително попадение. Така Банско се оттегли с гол аванс на почивката.Второто полувреме продължи по същия начин като първото не се създадоха много положения пред двете врати. В 66-ата минута се разви интересна случка, когато Веско Весков бе заменен, но получи втори жълт картон и бе изгонен от главния съдия. Така Банско не успя да извърши смяната си и гостите останаха с 10 души на терена.

В 79-ата минута Денис Ангелов излезе сам срещу вратаря, като около него нямаше нито един бранител на Пирин (Разлог). Нападателят обаче не успя да се възползва от възможността и пропусна да удвои преднината на своя тим, като изпрати топката право във вратаря на домакините.
В края на срещата Пирин отново търсеше изравнителното попадение, но добрите намеси на Атанас Тъпигьозов запазиха резултата непроменен. Все пак в последните секунди гостите стигнаха до попадение. След разбъркване в наказателното поле и изчистена топка Красимир Шапкаров стреля от разстояние, а Георги Фикийн отклони с пета и вкара. Първоначално попадението не бе признато заради засада, но след консултация последва промяна в решението на съдията и резултатът бе изравнен. Това разбуни духовете на терена и двата отбора влязоха в спор със съдията, което доведе до не толкова приятни гледки.