Пирин Разлог с първа загуба на Югозапад

0
inset larger 1050x730 DSC9578

Футболистите на Балкан постигнаха първа победа като домакин от началото на първенството на Югозападната трета лига. Днес в мач от 6 -ия кръг те спечелиха срещу Пирин Разлог с 2:1 и нанесоха първо поражение на абсолютния лидер до момента, който имаше 5 победи от 5 мача. Това бе и второ поредно гостуване за възпитаниците на Христо Джоджов. Срещата в Ботевград изгледа и шефа на Зоналния съвет на БФС София Валентин Чакъров.inset larger 1050x730 DSC9617

Балкан отбеляза гол още в 5-та минута, когато Ивайло Бояджиев се възползва от грешка в отбраната на гостите и с диагонален удар откри резултата. Боян Стойнев се опита да лъже противник в наказателното поле и грешката му бе наказана с гол.Десет минути след началото на второто полувреме Пирин Разлог изравни чрез Цветан Варсанов. След това попадение гостите тръгнаха да търсят втори гол и натиснаха. Пет минути преди края на редовното време късметът бе на страната на Балкан. При една добра атака на домакините Симон Николов подаде остро в наказателното поле и отново Боян Стойнев заби неспасяемо топката в собствената си врата.

След тази победа Балкан се изкачи с 4 места по-нагоре – вече е 12-ти със 7 точки, колкото имат още Миньор Перник и Беласица. От поражението на Пирин Разлог се възползва Хебър Пазарджик, който излезе начело в класирането.