Пирин разби Локо ГО и се върна на върха във Втора лига(ВИДЕО)

0

Пирин Благоевград разби Локомотив Горна Оряховица с 5:1 в последния мач от 24-ия кръг на Втора Лига. Срещата се игра при студено време,но добре почистен и подготвен терен в Благоевград,като се има впредвид ,че в последните три дни не спря да вали.

Орлетата бяха в този мач без опитните Николай Бодуров,Станислав Манолев и Преслав Йорданов, а Юлиан Попев остана на резервната скамейка. Това бе и най-убедителната победа на орлетата през тази пролет.

Домакините стартираха агресивно срещата и в 8-ата минута вратарят на гостите Християн Христов трябваше да спасява удари на Спас Георгиев и Венцислав Бенгюзов.

В 18-ата минута Джунейт Яшар центрира от ъглов удар на близката греда, където Владислав Мирчев продължи с глава, а Тодор Таушанов стреля отблизо, но Петър Петров с великолепно спасяване изби в нов корнер.

В 20-ата минута „орлетата“ откриха резултата. Спас Георгиев центрира в наказателното поле, където Орлин Старокин с точен удар с десния кръг реализира.

Домакините продължиха да действат на високи обороти и отново притиснаха съперника си. В 27-ата минута Спас Георгиев проби отдясно, след което навлезе навътре и стреля, но топката прелетя над вратата.

В ответната атака футболистите на Пирин поискаха директен червен картон за Тодор Таушанов за нарушение срещу откъсващия се Гурам Гощелиани, но главният съдия Владимир Вълков показа само жълт на бранителя на Локомотив. Антон Карачанаков застана зад топката и с великолепен удар удвои преднината на тима си.

В 33-ата минута домакините направиха резултата класически. След центриране на Спас Георгиев, настъпи разбъркване и Гурам Гощелиани с глава реализира. Това бе и първо попадение в официален мач за грузинеца с екипа на Пирин.
В 40-ата минута Спас Георгиев с добавка отблизо вкара и четвърти гол в мрежата на Християн Христов.

В 53-ата минута Гурам Гощелани финтира Тодор Таушанов и от малък ъгъл вкара втория си гол в мача.

В последните 20 минути Уорън Фийни пусна в игра и Владислав Златинов и Андон Гущеров.В 79-ата минута гостите стигнаха до почетен гол. Джунейт Яшар центрира от корнер и Владислав Мирчев с глава реализира в долния десен ъгъл.