Пирин отлепи от дъното и прати там Царско село (ВИДЕО)

0
Снимка: beroe.bg

Пирин победи Царско село в мач от XIII кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград домакините се наложиха с 2:1. По този начин „орлетата“ напуснаха последното място в класирането, пращайки там днешния си съперник.

Пирин по чудо не поведе след само 120 секунди игра. Брахими пусна отляво остър пас по земя. Преслав Йорданов изпревари Янков Георгиев и засече от границата на вратарското поле. Топката обаче срещна напречната греда, след което стражът на гостите я улови.

Това все пак се случи в 15-ата минута. „Орлетата“ направиха скоростна контра. Манолев подаде към Станислав Костов, който пък намери Преслав Йорданов пред наказателното поле. Последният напредна с няколко крачки и с прецизен удар намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

240 секунди след това тимът от Благоевград можеше да удвои аванса си. Антон Карачанаков изпълни отлично фал от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче разтресе напречната греда.

В 26-ата минута, обаче Пирин стигна до второ попадение. Карачанаков центрира отляво. Оставеният напълно необезпокояван във вратарското поле Петър Занев пък засече с глава за 2:0.

В 40-ата минута Царско село върна едно попадение. След дълго изпълнен тъч в наказателното поле, Станислав Костов позволи токата да му бъде отнета от Кавдански. Хенгелман успя да избие, точно преди Кавдански на нанесе удар от ъгъла на вратарското поле. Топката обаче стигна до Милчо Ангелов, който я прати в мрежата за 2:1.

В 59-ата минута Бандаловски засече с глава центриране от корнер. Топката обаче мина над напречната греда.

В 63-ата минута Станислав Манолев нанесе хубав удар от воле, който обаче попадна право в ръцете на Янко Георгиев.

В 76-ата минута Пирин можеше да сложи точка на спора. Браими проби отляво и пусна успореден пас. Оставеният непокрит Преслав Йорданов засече от движение от 8-9 метра, но покрай лявата греда.

В последната минута на редовното време Царско село можеше да изравни. Венцислав Василев засече с глава на ъгъла на вратарското поле центриране от фал. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.