Пирин обърна ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

0
pirin cska 1948 2

Пирин победи ЦСКА 1948 в мач от XVII кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград „орлетата“ се наложиха с 2:1.

След по-малко от 60 секунди игра Педриньо стреля от дистанция, но покрай вратата.

Минута по-късно Тони Тасев изведе в наказателното поле Иван Дюлгеров, който стреля по диагонала. Наумов обаче успя да докосне топката, което се оказа достатъчно тя да излезе в корнер.

В 18-ата минута, традиционно вече за всички стадиони у нас, феновете скандираха „оставка“ по адрес на ръководството на БФС.

180 секунди след това можеше да падне голът на годината. Даниел Наумов излезе пред наказателното си поле, за да избие с глава извеждащ пас. Топката обаче отиде в централния кръг до Венцислав Бенгюзов, който я посрещна от въздуха. Кълбото прехвърли „червения“ страж, но за негов късмет премина на сантиметри от дясната греда.

В 28-ата минута Аймен Суда шутира от границата на наказателното поле, насочвайки в долния ляв ъгъл на вратата. Наумов обаче плонжира и парира, а след това Елитон изчисти в корнер.

В 37-ата минута Бирсент Карагарен проби отдясно, след което даде пас на границата на наказателното поле, откъдето Ивайло Чочев стреля. Топката обаче „облиза“ десния страничен стълб на вратата.

240 секунди по-късно Ивайло Чочев засече с глава центриране от корнер. Защитник на Пирин обаче изчисти току пред голлинията.

В 44-ата минута Аймен Суда успя на шпагат да нанесе удар от границата на наказателното поле, който Наумов спаси.

В 53-ата минута центриране от фал стигна на границата на вратарското поле до Емил Ценов, който бе проблеми порази целта. След преглеждане на ситуацията с ВАР, обаче попадението бе отменено заради засада.

ЦСКА 1948 поведе в 58-ата минута Георги Русев нахлу в наказателното поле, където бе повален от Венцислав Бенгюзов и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Ивайло Чочев стреля в долния ляв ъгъл, но Максим Ковальов успя да избие. Най-бързо до топката обаче стигна Бирсент Карагарен, който отблизо я прати в мрежата. И този гол бе детайлно разгледан от ВАР, заради съмнения, че Карагарен е влязъл в наказателното поле преди изпълнението на наказателния удар. В крайна сметка обаче се прецени, че няма нарушение на правилата и попадението бе зачетено – 0:1.

Пирин изравни в 68-ата минута. Юго Комано опита остро центриране отдясно. Топката обаче се насочи към вратата. Даниел Наумов се намеси крайно неубедително, след като успя да спре топката с една ръка, но колкото да я заложи на главата на Аймен Суда, който от непосредствена близост не сгреши на празна врата за 1:1.

В 83-ата минута Елитон засече с глава центриране от фал на границата на вратарското поле. Топката обаче попадна право в ръцете на Ковальов.

180 секунди по-късно Пирин осъществи пълен обрат. Аймен Суда с удар от ъгъла на вратарското поле порази близкия ъгъл на вратата на Наумов за 2:1.

В първата минута на даденото продължение Никола Илиев центрира отляво. Георги Русев засече с глава, но топката премина на сантиметри от лявата греда.