Пирин обърна Ботев (Вр)! 10 „орлета“ устискаха първа победа за сезона (ВИДЕО)

0

Пирин победи Ботев (Вр) в мач от IX кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград „орлетата“ се наложиха с 2:1. По този начин те постигнаха първи успех през настоящия сезон. Възпитаниците на Красимир Петров пък доиграха мача с 10 души, след като в 80-ата минута Венцислав Бенгюзов получи червен картон.

Пирин можеше да поведе след малко повече от 180 секунди игра. Петър Занев центрира отляво, а Станислав Костов с глава намери на метър-два пред голлинията Мартин Смоленски. Халфът засече от въздуха. Диего Фераресо обаче застана на пътя на топката, избивайки я с тяло от самата голлиния.

След още 3 минути Венцислав Бенгюзов стреля силно от 20-ина метра. Красимир Костов обаче успя с една ръка да избие в корнер отиващата под гредата топка.

Ботев (Враца) поведе в 45-ата минута. Том Рапнуи центрира отляво, Янко Георгиев увисна и не успя да улови, а стоящият зад него Петър Занев с глава прати топката в собствената си врата за 0:1. Парадоксалното е, че гостите стигнаха до попадение, без да са отправили нито един удар през първото полувреме.

Пирин отговори светкавично и в последната секунда на 2-минутното продължение изравни. Радослав Цонев центрира от корнер, а Станислав Костов засече с глава за 1:1.

В 61-ата минута, след центриране отдясно, топката удари в ръката Диего Фераресо. Ситуацията бе детайлно разгледана с ВАР, но се прецени, че няма основания за отсъждане на дузпа.

7 минути след това Пирин осъществи пълен обрат. Вячеслав Велев центрира отдясно. Красимир Станоев пък от границата на вратарското поле плонжира и засече с глава за 2:1.

В 72-ата минута Пирин можеше да реши всичко. Радослав Цонев бе изведен на отлична позиция пред наказателното поле, но ударът му бе неточен.

В 80-ата минута Пирин остана с човек по-малко. Венцислав Бенгюзов фаулира безкомпромисно Венцислав Христов в средата на терена, за което получи втори жълт и съответно червен картон.