Пирин Лейдис с първа победа като гост за сезона(ВИДЕО)

0
-
-

Отборът на Пирин Лейдис записа втора поредна победа в първенството при жените. Под проливния дъжд в съботния следобед нашите момичета надиграха с 3:0 новака Барокко (София). Двубоят се игра на изкуствения терен в Националната футболна база в Бояна. Още с началния съдийски сигнал момичетата ни взеха инициативата и организираха няколко опасни атаки.
Антонина Шопска и Полина Ръсина бяха близо до откриване на резултата, но имаха неточен мерник. По-прецизна бе Здравка Парапунова, която в 15-та минута с удар от 20 метра вкара за 0:1. И след гола „зелените“ натискаха, но така и не успяха да намерят верния път към вратата на Карабельова. В същото време другият страж, този на Пирин Лейдис – Дженифър Къри бе без работа. След почивката нещата не се промениха, а родената в Добринище Здравка Парапунова прибави два гола към сметката си.

Първо в 56- та минута отново с левия крак и от същата дистанция направи копие на първия си гол за 0:2, а 20 минути по-късно с брилянтно изпълнение оформи хеттрика си за 0:3. Домакините също пробваха два удара, но Къри спаси.

Отлични изяви на тежкия терен имаха младите Ивана Тодорова и Екатерина Иванова. С този успех Пирин Лейдис се изкачи на 4-място в класирането с две победи и едно равенство.

Пирин Лейдис: 1. Дженифър Къри, 2. Екатерина Иванова, 4. Ивана Тодорова, 6. Лилия Бирова, 8. Фатма Крълева (Ани Данаилова), 9. Антонина Шопска, 16. Кристина Качулска кап., 21. Полина Ръсина (Емели Дамянова), 23. Здравка Парапунова, 25. Михаела Минчева, 28. Даниела Юзекчиева.

Барокко: 1.Нина Карабельова, 19. Даниела Лазарова, 16.Силвия Кантарджиева, 15.Виктория Митова, 2. Антонина Петкова, 13. Ели Наджакова, 6. Лия Ангелова, 11. Деница Семкова, 8. Славина Ангелова, 9. Маноела Белева.