Пирин и Хебър с реми в Благоевград

0
432130504 921717646622917 5983540201155787517 n

Пирин и  Хебър завършиха наравно 1:1  в мач от XXIV кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград двата тима изиграха мъжки мач, в който залогът беше висок, както за домакините, така и за гостите.

В 13-ата минута Максим Ковальов изрита силно топката от собственото си наказателно поле. Никой не успя да играе с кълбото, което стигна до Данило Полонский, който се отскубна сам срещу вратаря и го преодоля без проблеми. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 29-ата минута Хебър остана с човек по-малко. Йохан Н’зи върху крака на правещия шпагат Христо Попадийн, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Пирин бързо се възползва от численото си предимство и откри резултата. Данило Полонский проби отляво, след което даде пас на точката за изпълнение на дузпа. Там Христо Попадийн засече от движение, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В последната минута на редовното време удар от отлична позиция на Юго Комано не намери очертанията на вратата.

В 59-ата минута Попадийн изведе Полонский, който пусна към Комано, но Петър Дебърлиев отказа нападателя на Пирин с добро спасяване.

Четири минути след това Максим Ковальов също показа рефлекс, след като отрази удар на навлезлият на скорост в наказателното поле Красиан Колев.

В 72-ата минута Хебър успя да изравни резултата. Шейх Диаманка успя да се свободи от опеката на Асен Дончев и върна към Атанас Кабов, който се разписа за 1:1.

В добавеното врем на срещата Юго Комано получи пас на добра позиция, но не успя да преодолее Петър Дебърлиев, който с тяло блокира удара му.