Пирин ГД удари Добруджа в Каварна(ВИДЕО)

0
-
-

„Добруджа“ загуби от „Пирин“ (Гоце Делчев) с 43:28 в мач от мъжката А хандбална група. Жълто-зелените бяха равностойни на втория в класирането до почивката и след първите 30 минути изоставаха само с 18:20, но през второто полувреме разликата се увеличи. Това бе първият домакински мач на жълто-зелените за годината, но поради проблемите с отоплението на зала „Русалка“ в Добрич, той се игра в Каварна.

Още след резултатите, които се получиха в събота, стана ясно, че „Добруджа“ губи и теоретични шансове за участие в плейофите. Титлата и медалите през този сезон ще си оспорват „Локомотив“ (Варна), „Пирин“ (Гоце Делчев),“Чардафон“ (Габрово) и „Осъм“ (Ловеч).

Така за първи път от 14 г. насам „Добруджа“ няма да участва в плейофите. През този период отборът не спечели медали от първенството единствено през 2014 г. С 2 титли, 7 втори места и 3 трети „Добруджа“ е на пето място по брой призови класирания в истор