Пирин ГД спечели дербито с Добруджа

0
-
-

„Пирин 64“ надигра трудно вицешампиона „Добруджа“ С 30: 29 в среща от мъжкото ни хандбално  първенство играна в „Неврокоп Арена“ в Гоце Делчев.

Първото полувреме премина с обрати, като неврокопчани наваксаха 5 гола дефицит и двата отбора се отттеглиха  при 10:11 за гостите. Второто полувреме отново започна лошо за домакините, които позволиха на гостите отново да се откъснат в резултата с четири гола разлика. С 8 безответни гола във вратата на гостите за 10 минути, „Пирин 64“ се върна за втори път в мача и вече водеше в резултата с 22:18 . До края възпитаниците на Николай Пиргов бранеха предината си за крайното 30:29.

Със силна игра в този мач бе капитанът и вратар на неврокпчани Димитър Ортомаров. 14 гола реализира Веско Чакмаков, 5 добави Мирослав Владков , а 4 се отчете Георги Георгиев. Публиката беше основен мотиватор за обрата и победата на отбора.